רוצחי הנער דני כץ, ארכיון (צילום: חדשות)
הנאשמים ברצח דני כץ, ארכיון | צילום: חדשות

בית המשפט המחוזי בנצרת, בהרכב של שלושה שופטים, דן היום בעתירתם של שלושת רוצחי הנער דני כץ - סמיר רנאמה, סמיח רנאמה ועלי גנאיים - והורה לבטל את החלטת ועדת השחרורים המיוחדת שדנה בעתירתם. זו קבעה בזמנו שלא לשחרר את השלושה לאחר ריצויים שני שליש מהעונש. בית המשפט המחוזי קבע כי יש להשיב את הסוגייה לדיון מחודש בפני ועדת שחרורים מיוחדת, בהרכב שונה.

השלושה עתרו לפני כחודש לבית המשפט המחוזי בנצרת. היום, כאמור, הורה בית המשפט לבטל את החלטת ועדת השחרורים, וטען: "נתגלו ליקויים בהחלטת ועדת השחרורים הראשונה. אנו רואים כי חברי הוועדה לא נהגו באובייקטיביות ולא ניקו עצמם מדעות קדומות כנגד העותרים. אנו מטילים ספק כי העותרים זכו להזדמנות הוגנת. לכן אנו רואים מנוס לבטל את ההחלטה ולהשיב את הסוגייה לדיון מחודש בפני ועדת שחרורים מיוחדת בהרכב שונה".

הקרובים לא מופתעים

קרובי המשפחה של שלושת הנאשמים הביעו שביעות רצון מההחלטה. בן דודו של עלי גנאיים אמר לחדשות 2 באינטרנט: "ציפינו להחלטה הזו, ואנו מקווים שוועדת השחרורים שתדון בעתירה תורה על שחרורם".

דני כץ, תושב שכונת דניה בחיפה, יצא מביתו לבקר חבר בתאריך 8 בדצמבר 1983 בהיותו בן 14, אך נעלם בדרך. אחרי שלושה ימים של חיפושים נמצאה גופתו במערה באזור סכנין, ועליה סימני חנק ותקיפה מינית. מכתב שנמצא בערמת זבל סמוך למערה, עליו נרשם השם סמיר גנאמה, הוביל את החוקרים אל סמיר גנאמה, תושב סכנין. בתחילה הכחיש גנאמה את החשדות אך בהמשך הודה במעשה והפליל גם את יתר המעורבים במעשה. בית המשפט גזר מאסר עולם על השלושה.

באוגוסט 2007 קצב נשיא המדינה שמעון פרס, את עונשם של המורשעים והם היו צפויים להשתחרר במחצית השנייה של שנת 2008. אולם ביולי השנה החליטה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לדחות את בקשתם לניכוי שליש ממאסרם.