המגבניקים שהרגו ילד פלסטיני
מילאו דוחות כוזבים. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד שני שוטרי מג"ב בגין תקיפה, שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעה כוזבת. השניים מואשמים כי בזמן שירותם הצבאי הובילו גבר ערבי לבית קברות בעיר העתיקה בירושלים והכו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים, עמרי כהן ודני אברה, מואשמים כי בזמן שהיו בפעילות מבצעית באזור שער האריות בעיר העתיקה בירושלים, נתקלו בגבר הערבי ודרשו ממנו להציג בפניהם תעודת זהות. לאחר מכן הובילו אותו לבית הקברות הסמוך למקום בטענה כי עליהם לערוך חיפוש על גופו.

כשהגיעו השלושה לבית הקברות, החל אברה לבצע את החיפוש, תוך כדי שהוא מצמיד את פניו לחומת בית הקברות. במהלך החיפוש החל ויכוח בין שני השוטרים בנוגע לטיבו ולאופן עריכתו, מה שהביא את כהן להכות את הערבי בפניו באמצעות קת הנשק של אברה. כתוצאה מהמכה הוא החל לדמם בפניו.

על פי כתב האישום, לאחר מכן מילאו השוטרים דוחות שקריים אודות שאירע והובילו אותו למעצר במשטרת מרחב דוד בעיר העתיקה, שם הוא נחקר בחשד לתקיפת שוטר והעלבת עובד ציבור.

דובר מג"ב מסר בתגובה כי "מדובר במקרה חריג אשר אינו מייצג את עשייתם הרבה של לוחמי משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל. בהנחיית ר' אמ"ש השוטרים המעורבים הועברו באופן מיידי מתפקידם ואינם משרתים עוד בחיל. חשוב להדגיש כי משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע כל התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים עליהם משטרת ישראל אמונה".