יום ההכרעה. הרב מוטי אלון (צילום: חדשות 2)
עדויות נוספות נגדו. הרב אלון | צילום: חדשות 2

התפתחות דרמטית בפרשת הרב אלון: כתב אישום מתוקן נגד הרב החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו הוגש בשבוע שעבר, לאחר שנוספו לו חמישה עדים חדשים, שהיו עדי ראייה למקרים נוספים לכאורה. כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לקראת משפטו של הרב אלון שצפוי להתחיל בחודש הבא, הגישה פרקליטות מחוז ירושלים את כתב האישום המתוקן, לו נוספו חמשת העדים החדשים, שחלק מהם הם תלמידיו. בפרקליטות סבורים שהעדים יחזקו את הטיעונים נגד הרב, המואשם שביצע מעשים מגונים בשניים מתלמידיו.

תלמיד לשעבר של אלון פנה במרס האחרון למשטרה ולפרקליטות בבקשה לספר על אירועים שלהם היה עד. התלמיד מתאר בעדות החדשה שהתווספה לכתב האישום כיצד הרב אלון חיבק אותו חיבוק "ארוך מהרגיל". לדבריו, הרגיש שמשהו בחיבוק של הרב "לא היה בסדר".

עובדת סוציאלית שעבדה בעבודות ניקיון בסמוך לביתו של הרב מוטי אלון סיפרה בחקירתה כי הבחינה ברב יושב ברכבו באחד הלילות כשהוא מחבק אדם אחר ושראשיהם של אלון והאדם הנוסף "נפגשו". בתחילה הניחה שמדובר באשתו, אולם כשיצאו מהרכב הבחינה שמדובר ברב ובנער.

הפרקליטות החליטה כאמור, להכליל בכתב האישום גם את העדויות הללו, וכעת ייאלץ הרב אלון להדוף גם את ההאשמות הנוספות שמופנות לכיוונו בטרם ייפתח משפטו. פרקליטו של הרב אלון, עו"ד אשר אוחיון, אמר כי העדים החדשים הם "חסרי כל משמעות".

בפברואר 2010 פרסם פורום תקנה את החשדות נגד אלון, לו יוחסו לראשונה שני אישומים בגין עבירות מין בשני קטינים ובכמה הזדמנויות. הרב מואשם שביצע באחד מהם מעשה מגונה בכוח בעת שהגיע למשרדו כדי לקבל עצה בעניינים אישיים ושהצמיד אל גופו בכוח נער אחר ונישק אותו. כעת כאמור, נחשפו עדויות חדשות למקרים נוספים של מעשים מגונים מצד הרב אלון, אשר גם מפניהם יהיה עליו להתגונן בבית המשפט.