"לא הצגנו דבר אחד בתביעה שאין עליו ראיות שנוכל להציג לבית הדין בבוא העת" - כך אמרה היום (ה') עורכת הדין נעמי לנדאו, המייצגת את מני נפתלי, מי שהיה אב הבית במעון ראש הממשלה. נפתלי תבע ממשרד ראש הממשלה פיצויים בסך מיליון שקלים ומעלה טענות קשות על השפלות, אמירות גזעניות והתקפי זעם מצידה של שרה נתניהו כלפיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין צל של ספק שהייתה פה התנכלות תעסוקתית מתמשכת, שלוותה בהצקות והשפלות שאינן במסגרת יחסי עבודה תקינים במדינת ישראל", ציינה לנדאו. "אנחנו מדברים על מי שהיה שומר ראשה של הגברת נתניהו והיה מוכן לחטוף כדור במקומה, ולכן הפגיעה כל כך עצומה כשמכפישים את שמו ועל לא עוול בכפו".

לטענת עורכת הדין, למרות שנפתלי הכיר את בני הזוג נתניהו בתקופה בה היה מאבטח אישים, הוא לא תיאר לעצמו באילו מצבים ייתקל כשיהפוך להיות אב הבית במעון ראש הממשלה. "אין בכתב התביעה שום אזכור לתקופה בה היה מאבטח", אמרה לנדאו. "בתקופה הזאת הכל היה טוב. כשהגיע לתפקיד אב הבית, המציאות טפחה על פניו".

"הוא עמד לרשות המעון 24 שעות ביממה וזה מתבטא גם בשעות העבודה שלו", הדגישה פרקליטתו של נפתלי. "390 שעות הוא עבד בחודש. זה מצב של עבדות. הייתה לו מטרה אחת ויחידה - לשרת את מעון ראש הממשלה".

"נציג ראיות". עו"ד נעמי לנדאו | צילום: חדשות 2

מקורבם של בני הזוג נתניהו: "הטענות חסרות כל שחר"

עורך הדין מיכאל ראבלו, מקורבם של בני הזוג נתניהו, הגיב הערב בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן-עמי להאשמות בכתב התביעה, ואמר כי אין להן כל שחר. "אין דבר יותר קל מלנסות להפריך טענות נגד בני הזוג נתניהו", אמר ראבלו. "אם מעירים לעובד, הוא יכול להתלונן, אבל הוא לא יכול להטיח האשמות קשות מול כל עם ישראל. מאוד קל למחזר האשמות כשמדובר בהם".

לטענת ראבלו, בקשתו של נפתלי לקביעות בתפקידו כאב הבית במעון ראש הממשלה לא נבעה מהשיקול לפיו ביום מן הימים ראש הממשלה יתחלף. "משרת אב הבית היא משרת אמון, וראש הממשלה יכול להביא את העובד שיאה לו", הדגיש מקורבם של בני הזוג נתניהו. "העובד ידע בדיוק מה שקורה בבית. הדברים שם אינם יוצאים מגדר הרגיל. זה ממש לא משפחת נתניהו שאני מכיר".

"האשמות דומות הופרכו". בני הזוג נתניהו | צילום: AP

"אם היה לעובד כל כך רע, מדוע הוא ביקש קביעות בתפקידו? הוא הכיר אותם מקרוב וביקש להיות אב הבית. היה לו טוב", ציין.

לדבריו, גם במקרה בו נטען כי שרה נתניהו העירה את נפתלי לפנות בוקר בצעקות רמות ונזפה בו על כך שרכש חלב בשקית ולא בקרטון, אין זה אומר כי יש לתובעים הוכחות בעניין. "אותי אמנם לא העירו לפנות בוקר, אבל ההאשמה בכתב התביעה לא מעידה שהדברים נכונים", ציין ראבלו. "עד היום כל תביעה נגד הגברת נתניהו שהגיעה לבית המשפט, ההאשמות הופרכו".

לגבי הטענה לפיה ספג הערות גזעניות בשל כך שהמלון סיפק למשפחת נתניהו אוכל רב מידי לטעמה של הגברת נתניהו, אמר ראבלו כי "אני מכיר את המשפחה למעלה מ-20 שנה ותמיד נתקלתי בהתנהגות מכבדת לכל עדות ישראל". עורך הדין הדגיש כי "מההיכרות שלי אני בטוח שזה לא קרה. היחס אליו היה הולם".

כשנשאל לגבי תיעוד האירועים בתוך מעון ראש הממשלה, אמר ראבלו כי "התיעוד מנוגד לחלוטין להסכם הסודיות עליו העובד חתום". הוא הוסיף כי "לגיטימי שיתבע את מה שהובטח לו, אבל זה לאר קשור לראש הממשלה ולרעייתו. כמה מה קל לנסות להרוויח הון אישי תוך הפרכת טענות חסרות כל שחר נגד משפחת נתניהו".