הבוקר נפתח משפטו של דרור אלפרון, ושל אחיו הקטין ששמו אסור בפרסום, בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השניים, הנאשמים בסחיטה באיומים של מארגן מסיבות, הגיעו לבית המשפט כשכיפות שחורות על ראשיהם לאות אבל על אביהם, יעקב, שחוסל לפני כשבועיים.

אהובה אלפרון, אמו של דרור ורעייתו של יעקב אלפרון, אמרה לפני פתיחת המשפט כי "אני רוצה להודות לאלפי, אלפי האזרחים שהצביעו ברגלייהם, ובאו לנחם אותנו ולתמוך בנו בזמן השבעה, למרות כל מה שנאמר על יעקב ז"ל ושעשו לו בחייו". אהובה הוסיפה כי "אני גם אלמנה פלוס שבעה יתומים, מפה אני יוצאת לדרך לבד, בתקווה להמשיך את חלומו וחלומי, שהתווינו לעצמנו. אני בתקווה גדולה שמשטרת ישראל יניחו ליילדיי".

עוד הגיע לפתיחת המשפט דודו של דרור, זלמן אלפרון, שביקש מכלי התקשורת לעזוב את המשפחה במנוחה. "דיברנו מספיק", אמר אלפרון הדוד. זלמן אלפרון לקח את אחיו הקטן של דרור הרחק מהעיתונאים, וגער בו על כך שצעק על העיתונאים טרם פתיחת הדיון.

עורך דינם של הנאשמים הודיע כי הם כופרים לחלוטין בכתב האישום.

"לא תשלם – נפוצץ את המסיבות"

אלפרון, בנו של יעקב אלפרון ואחד מהיעדים הבולטים של המשטרה, נאשם בסחיטה באיומים של מארגן מסיבות מוכר בתל אביב. הסיפור החל כאשר המתלונן, בעליו של מועדון ברחוב משכית בהרצליה פיתוח, טען כי אלפרון דרש ממנו סכום של 13 אלף שקלים, ובאם לא ישלם - "יפוצץ לו מסיבות". באופן אירוני, על "קלף השם" שיחק גם סנגורו של אלפרון, עו"ד יניב שגב, שטען כי "הסיבה היחידה שהמתלונן חשב שהוא נסחט, היא שם משפחתו של מרשי".

כשהגיעו שוטרי ימ"ר תל אביב אל בית משפחת אלפרון ברעננה, במטרה לעצור אותו הוא דאג להיעלם מבעוד מועד ולא היה בבית.לאחר שלא מצאה את דרור, ערכה המשטרה חיפוש נרחב בבית המשפחה אולם לא מצאה דבר מלבד כמות קטנה של סם מסוג חשיש. מאז הביקור בבית המשפחה נעלם דרור והוכרז "עבריין נמלט". לפני כשבועיים הסגיר עצמו למשטרה באמצעות חדשות 2. לאחר ההסגרה אמר אלפרון לכתבנו גיא פלג כי לדעתו "הפעם המעצר יהיה ממושך".

השם של משפחת אלפרון הולך לפניה: באחת מהארכות מעצרו של דרור אלפרון בבית המשפט בתל אביב, אמר נציג המשטרה כי "כשאתה בא ממשפחה כמו משפחתו של דרור, לפעמים מספיק רק להציג את עצמך בשם המלא כדי לעורר פחד".

פרקליטו של אלפרו אמר כי דרור נכנס לעסקי המסיבות כמו צעירים רבים אחרים, ולכן אין לו אינטרס לפוצץ את המסיבות שמהן הוא מרוויח כסף. לדבריו, במהלך התקשרותם, שילם אלפרון למתלונן ולא להיפך. המשטרה אישרה את הטענה, אך לגרסתה, היה התשלום הזה הלוואה בריבית קצוצה.

בפעם הקודמת בבית המשפט: אבא אלפרון חוסל

לפני כשבועיים הוגש נגדו כתב אישום. היתה זו הפעם האחרונה שבה אראה את אביו, יעקב אלפרון, שנרצח באותו יום בהתפוצצות מטען שהונח ברכבו. אלפרון האב טען בזמנו כי המתלונן הוא חבר משפחה שנהג "לשבת איתם בבית וכנראה נכנס לחובות כלכליים".

זו הפעם השלישית שאלפרון הסגיר את עצמו למשטרה בשנים האחרונות. בכל פעם שהוא נדרש לחקירה, אלפרון נעלם והוא זה שהחליט מתי הוא מסגיר את עצמו כל פעם מחדש. בדצמבר 2007 נעלם דרור אלפרון למשך כמה שבועות לאחר שהמשטרה חשדה בו כי ניסה לרצוח את העבריין רפי אוחנה יחד עם חברו החייל אמיר ניגרקר. כמה ימים לאחר שהסגיר עצמו, הוא שוחרר מחוסר ראיות.

בינואר 2006 ירד אלפרון למחתרת לתקופה ארוכה לאחר שנחשד בדקירתו של העבריין עמיר מולנר במלון "דניאל" בהרצליה, והסגיר עצמו רק לאחר חודש וחצי, אך בסופו של דבר שוחרר. לפני כחודש וחצי נעצר שוב אלפרון, בחשד שניפץ שמשת רכב ברעננה. באופן לא מפתיע, הוא שוחרר שוב לאחר כמה ימים.

העבריין יעקב אלפרון חוסל בצהרי היום בתל אביב

בלעדי: אהובה אלפרון מדברת על החיסול

האם דרור אלפרון הוא הסנדק החדש?

הווידאופדיה: יעקב אלפרון