ציון אמיר וקצב. ארכיון (צילום: חדשות 2)
ציון אמיר וקצב. ארכיון | צילום: חדשות 2

פרקלטיו של הנשיא לשעבר משה קצב ביקשו היום מבית המשפט המחוזי בתל אביב לנהל את משפט קצב ב"דלתיים פתוחות לרווחה", כך הם כתבו בפנייה רשמית לבית המשפט.

הסיבה הרשמית לטענת עורכי הדין היא כי ראיונות שמעניקות המתלוננות נגד הנשיא לשעבר, ובראשן א' ממשרד התיירות, "פגעו בנאשם באופן אנוש". צוות ההגנה מבקש מבית המשפט לפתוח את הדיונים לציבור כדי שהתקשורת תיחשף גם לעדויות עצמן, מה שלכאורה, לטענת עורכי הדין, יפריך את ההאשמות.

"אלה שעל כבודן ופרטיותן חפצה המאשימה להגן", כותבים עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואברהם לביא, "ויתרו זה מכבר על פרטיותן וחזרו והתראיינו וסיפרו והפליגו בפרטים של כל מה שלכאורה עולל בהן הנאשם. הראיונות והפרסומים שהיו בפומבי ותחת כל עץ רענן פגעו בנאשם באופן אנוש".

הפרקליטים הוסיפו: "לא בפרטיותו פגעו, כי הדברים כלל לא התרחשו, אלא בכבודו, זהותו ומעמדו. ועתה, כאשר ניתנת לנאשם ההזדמנות להפריך כל אלה בחקירה נגדית ראויה והוגנת, יורד המסך על עדויות אלה. כזאת לא ייעשה".

עורכי הדין מתכוונים לבקש להתפטר מייצוג קצב

שלושת סנגוריו של הנשיא לשעבר קצב הודיעו אתמול כי הם שוקלים להתפטר מייצוגו של קצב ולא לשמש עורכי דינו במשפט שאמור להיפתח ב-1 בספטמבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

החלטת עורכי הדין מגיעה כמחאה על החלטת הרכב השופטים, בראשות השופט ג'ורג' קרא, לקיים את המשפט בקצב מזורז של ארבעה דיונים בשבוע. הודעה מטעם הסנגורים על התפטרותם מייצוגו של קצב אמורה להיות מוגשת בימים הקרובים לבית המשפט.

מדובר במהלך מתואם בין פלדמן, אמיר ולביא לבין קצב, שמטרתו לשנות את החלטת בית המשפט לקיים ארבעה ימי דיונים בשבוע, והוא איננו נובע ממחלוקת בין הנשיא לשעבר לבין עורכי הדין. בהודעה שתוגש לבית המשפט מביעים הסנגורים מחאה קשה על החלטת בית המשפט לקיים את המשפט באופן שלא יאפשר להם להקדיש תשומת לב לתיקים האחרים שבטיפולם, ושאיננו מתחשב בדיונים אחרים שנקבעו להם בתיקים אלה בפני שופטים אחרים.

משפטנים העריכו כי בית המשפט לא יקבל את בקשתם של עורכי הדין, על מנת למנוע סחבת בניהול המשפט. תקדים אחד לבקשה מסוג זה קיים בעבר – במהלך משפט דרעי ביקשו פרקליטיו להתפטר – אז בית המשפט דחה את הבקשה. זה ככל הנראה מה שיקרה גם במשפט קצב.

הווידאופדיה: פרשת קצב

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר