איסלאם עיסא, הנהג הדורס מ"יום הנכבה" שגרם למותו של אדם אחד ולפציעת שישה נוספים, מעיד היום לראשונה בבית המשפט המחוזי בת"א במסגרת המשפט המתנהל נגדו.

הנהג הדורס טען בעדותו כי מה שדחף אותו והסיט את המשאית לעבר עוברי האורח - הוא פנצ'ר בגלגל. "הרגשתי שהמשאית נעה ימינה ושמאלה, היא לקחה אותי שמאלה לתוך האוטובוס", אמר עיסא בעדותו. "אני מנסה לזכור אם קרה איתי משהו, אבל אין לי כלום בזיכרון מהרגע הזה. אני לא זוכר גם איך איבדתי את ההכרה".

בהתייחס לטענות בכתב האישום כי מדובר בניסיון פיגוע ונסיון רצח, אמר עיסא: "אין מבחינתי הבדל בין יהודי וערבי. עשיתי הרבה עבודות עם יהודים, אין לי מחשבות גזענות לגבי יהודים".

הסניגור: "הוא היה יכול למצוא מקום קרוב יותר לפיגוע"

עו"ד יהושע רזניק, סניגורו של עיסא, אמר כי האירוע לא היה אירוע חבלני. "עיסא הבהיר בעדותו כי מעולם לא ניסה לפגוע ביהודים. ננסה לאשש בהמשך המשפט את הדברים שהוא אמר בעדותו", אמר עו"ד רזניק. "כך למשל הוא נסע מכפר קאסם... הוא היה יכול למצוא מקום קרוב יותר ונוח יותר לבצע פיגוע". הסניגור סיפר כי לבית המשפט הוגשה חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי עיסא כשיר נפשית לעמוד לדין.

עיסא, בן 23 מכפר קאסם, הואשם ברציחתו של אביב מורג ובשישה ניסיונות לרצח לאחר שפתח בנסיעה פרועה במשאיתו ב"יום הנכבה" ופגע בכמה כלי רכב. לפני מספר שבועות שם קץ לחייו דוד מורג, אביו של ההרוג בדריסה, לאחר שלא הצליח להתאושש ממות בנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק