הם לא הצליחו לבלבל אותו: אחרי שנתבע על ידי בני משפחת כהן שטענו כי כינה אותם "שלוכים" כשהופיע בבר המצווה של בנם אליה הוזמן, קטבע פרץ תובע בחזרה בגין לשון הרע ומבקש 409,000 על הפגיעה שנגרמה לו, לטענתו, בתדמיתו.

לטענת פרץ ואנשיו, פועלת משפחתו של הנער נגד הזמר כמעט בעקביות. "הם גייסו את צ'רלי ביטון שהתארח אצל גדי סוקניק", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שרית בירן, אשת יחסי הציבור של הזמר. מאז התביעה, טוענים בסביבתו של פרץ, הוא נתקל בקשיים רבים. "איימו עליו וביטלו לו מופעים. לפני שפרץ הופיע בהיכל נוקיה הוא קיבל הודעה שתהיה הפגנה ענקית של העדה המרוקנית מול ההיכל", הוסיפה בירן.

בתביעה המקורית דרשה משפחתו של הנער פיצוי בסך 100 אלף שקלים מהזמר וההליך המשפטי החל לפני כשלושה שבועות. "היינו בטוחים שהם ימחקו את התביעה, אבל הם לא מחקו", מסביר עו"ד מיקי ראוך, עורך דינו של פרץ. "לאחר שניתנה ההזדמנות למשפחת כהן להסיר את תביעת הסרק והם סירבו, נאלץ קובי פרץ להגיש תביעה שכנגד בגין לשון הרע וחלק מנזקיו כפי שגובשו", אמרה בירן.

תביעת הנגד של פרץ היא נגד הנער עצמו, וזאת מאחר שהקטין הוא התובע המרכזי נגד הזמר. "לא ניתן היה אחרת", מסביר עו"ד ראוך, שאף הסביר כי על פי חוק כאשר מוגשת תביעת נגד היא חייבת להיות מוגשת נגד התובע עצמו. "הוא קטין והם שמים אותו מקדימה, כמגן", הוסיפה בירן.

על מנת להוכיח כי לפרץ לא הייתה כל כוונה לפגוע ביוצאי מרוקו, מציינת בירן כי הזמר צורף כאיש כבוד בפדרציה של יהודי מרוקו באירוע לרגל 10 שנים שנערך במימונה. "פרץ הופיע בליווי תזמורת כאמן מרכזי ובסוף ההופעה עלה לבמה סם בן שטרית וצירף אותו כאיש כבוד, העניק לו סיכת חבר על דש הבגד וכולם מחאו כפיים", סיפרה.

"שלוחים" או "שלופים"?

הפרשה החלה בדצמבר האחרון לאחר חגיגת בר המצווה של אפיק כהן. לטענת בני משפחתו, הזמר כינה אותם "שלוכים" במהלך חגיגות האירוע, כינוי גנאי אותו המציאו אשכנזים, ואומץ על ידי יוצאי מרוקו. משמעות הביטוי היא הבעת זלזול והשפלה על האדם אליו הביטוי מופנה.

לאחר שבני המשפחה צפו בהקלטת האירוע וראו, לטענתם, כי הזמר הנערץ אכן השתמש בביטוי המעליב נגדם, החליטו לתבוע אותו על עוגמת הנפש שנגרמה להם. בני המשפחה דורשים מהזמר לשלם להם פיצויים בסך 100 אלף שקלים. זאת לאחר שלדבריהם פנו אליו וביקשו שיתנצל בפני חתן הבר מצווה ובפניהם כדי להימנע מעימות משפטי, אך מכיוון שסירב הם החליטו לתבוע אותו.

לאחר המקרה כינס קובי פרץ מסיבת עיתונאים בה החליט להגיב לתביעה נגדו. "ככל הנראה מדובר בבעיית שמיעה, לא אמרתי שלוכים, אלא אמרתי 'שלופים'", טען אז להגנתו. לטענת הזמר זהו ביטוי שהשתרש אצלו ובקרב חבריו המתאר שמחה גדולה ונשים יפות. "אני מרוקאי, מרוקאי גאה, אבא שלי תמיד היה אומר לי שאני שלוך, אני יודע מה משמעות המילה ובטח שלא השתמשתי בה באותו אירוע".

ה"שלופים" נגד ה"שלוכים" - הסיקור המלא

קובי פרץ בבר מצווה: "אתם 'שלוכים'"

קובי פרץ מגיב על ההאשמות נגדו

פרץ מאויים בגלל ה"שלוכים"

פרשת ה"שלופים" מגיעה לבית המשפט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק