"לא הופתעתי ממעצרו של אורי. ראיתי את התגובה שלו אחרי פרסום הסרט הראשון וידעתי שזה הוא", כך אומרת הערב יהלי ברעם, אשתו של אורי ברעם הנאשם בהסתה לרצח המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. בראיון בלעדי היא אומרת הערב כי בעלה טעה בסגנון ובקריאה לרצח - אך לא במהות הקריאה.

"אני לא מצדיקה את מה שהוא עשה, אבל עובדה שהתכסיס הזה עבד", היא אומרת. "זה פספוס גדול כי עכשיו בתקשורת מסתכלים על ההסתה. הוא יותר רגיש ממני, הוא לא יכול לפגוע בזבוב".

אתמול הגישה פרקליטות מחוז המרכז כתב אישום חמור נגד ברעם, באשמה להסתה לאלימות ולטרור, הסתה לגזענות, השמדת ראיה ושיבוש מהלכי משפט. כל זאת בעקבות החלטתו לפרסם סרטון הקורא לרציחתו של  שי ניצן, כפי שנטען בכתב האישום.

העלה את הסרטון - ושיתף ברשת

בסרטון מופיעים בין היתר פניו של ניצן עם הכיתובים: "הדבר היחיד שיעזור זה לרצוח את שי ניצן", "הוא משתף פעולה עם האויבים ודינו בוגד ורודף וחייבים לרצוח אותו", "מוות לערבים שהם גיס חמישי שנלחמים בנו וילחמו בנו במלחמה יחד עם כל הערבים", "מוות לשמאלנים". בנוסף נאשם ברעם בהשמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט.

לאחר שהעלה לכאורה את הסרטון לאתר שיתוף קבצים באינטרנט, שלח ברעם את הסרטון לכתובות דואר אלקטרוני שונות, תוך שהוא מסווה את כתובת הדואר שלו, את כתובת ה-IP שלו, ואף משנה את כתובת הדואר לכתובת של לשכת שר המשפטים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק