כנגד אבי דר, שעל פי החשד רצח בדקירות סכין רבות את ציפורה נחמו בירושלים, יוגש בשעות הבוקר כתב אישום בבית המשפט בעיר. ההערכה המרכזית היא שדר יואשם ברצח, זאת בהתאם לתסקיר המבחן שנערך לו מאז הרצח.

במערכת המשפטית מעריכים כי ניסיונותיו של דר לטעון לאי-שפיות לא צלחו, וכי שירות המבחן יקבע שהוא כשיר לעמוד לדין. בין השאר מעריכים כי ניסיונותיו של דר לנקות חלק מהראיות בדירה לאחר הרצח יפעלו לרעתו ויראו שהוא "מבחין בין טוב לרע".

תמי אולמן, עורכת דינו, אמרה לחדשות 2 באינטרנט לאחר הרצח כי "הוא לא לוקח תרופות הקשורות למצבו". אולמן הוסיפה כי, הוא פשוט משוכנע שכולם בעקבותיו והשכנים הם אנשי משטרה שכולם מחופשים כדי לתפוס אותו".

השכנים טענו: "התרענו עליו פעמים רבות"

השכנים ברחוב פיינשטיין בשכונת ארמון הנציב בירושלים, שם נרצחה ציפורה רחמו, טוענים כי הם התריעו במשך חודשים בפני המשטרה על שכנם האלים אבי דר.

ציפורה נחמו ז
זירת הרצח ותמונתה של ציפורה נחמו ז"ל | צילום: חדשות 2

כשנחמו נכנסה לדירה, על פי החשד, עם שוכרים חדשים, תקף אותה דר. "הוא קודם כל סירב לפתוח את הדלת, עד שהוא אמר לבעלת הבית 'תפתחי, את יכולה לפתוח את הדלת'", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי כתר, השוכר שהגיע עם נחמו ז"ל ושהה עימה בדירה.

"אז כבר חשבתי שהוא לא 100%. אחר כך פתחנו את הדלת ונכנסנו, והוא היה פחות או יותר בסדר. הוא לא אמר כלום כמעט. רק כשהייתי בחדר האמבטיה והיא הייתה בסלון, שמעתי פתאום זעקות אז נכנסתי לשם, והיא כבר הייתה על הרצפה והוא משך את השיער שלה", הוסיף.

חשד: תקף אותה קודם במשקולת ואז בסכין

"לא ראיתי את הדקירה עצמה, אלא שרגע אחרי היה כבר דם על הגב שלה. אני ניסיתי להרגיע ולהגיד לו 'אל תעשה את זה, תעזוב אותה ואשתי גם צעקה. ואמרתי שאני אתקשר למשטרה והוא מיד הפנה אליי את הסכין, ואמר 'אני אהרוג אותך ואז אני אהרוג אותה'. ואז אני יצאתי משם והתקשרתי למשטרה".

גורמים שנכחו בזירת הרצח אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי ישנו חשד סביר לפיו החשוד ברצח תקף את הנרצחת קודם כל במשקולת כבדה, ורק אחר כך דקר אותה מספר פעמים בסכין. בהמשך הוא נעל את עצמו בחדר יחד עם הקורבן, ושם מצאו אותו השוטרים שפרצו לדירה כשהוא יושב על המיטה, הסכין לצידו והמשקולת מגואלת בדם על הרצפה.

מאז הרצח: פי 2 דיווחים על סכסוכי שכנים

הרוצח מי-ם: סטודנט מצטיין לכלכלה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק