את הפרשה הזו כולנו זוכרים כפרשת חטיפתה של המיליונרית מירושלים. קבוצת העבריינים הנאשמים בחטיפה בעבור כופר - מואשמת גם בניסיון רצח על רקע סכסוך עסקי. אלא שזה לא הכל: הנאשמים האלה חטפו, לטענת הפרקליטות, עוד אישה - הפעם מדובר בעובדת של חנות להמרת כספים בפתח תקווה.

שני הנאשמים הצטיידו באקדחים עם משתיקי קול, שוקר חשמלי, מסכות וכפפות. הם הגיעו לביתה של עובדת הצ'יינג', וכשיצאה - היכו אותה, משכו אותה בשערות והכניסו אותה למכוניתם, שם הצמידו לראשה על פי כתב האישום שוקר חשמלי וכיסו את ראשה במגבת.

כשהגיעו לחנות הכספים בפתח תקווה, הם איימו שיירו בה אם לא תעשה כדבריהם. הם הורו לה לפתוח את הכספת, והמתינו איתה עשר דקות עד שזו נפתחה. בשלב הזה לקחו הנאשמים מיליון שקלים מהכספת, תוך כדי שהם מאיימים על חייה של העובדת ועל חיי ילדיה ומשפחתה. בטרם עזבו את המקום - הם אף קשרו אותה לכסא.

"התמונה תהיה שונה בסוף המשפט"

"מרשי מסר במשטרה גירסה מלאה", אומר עו"ד חי הבר, פרקליטו של אחד הנאשמים. "מחומר החקירה עולה כי לא את כל הדברים שמיוחסים להם בכתב האישום ניתן למצוא תימוכין בחומר הראיות. אני בטוח שהתמונה תהיה שונה לחלוטין כשנגיע לסוף הדרך".

כשעצרה אותם המשטרה נמצאו בביתם כלי נשק רבים. "אין ספק שמדובר בתיק עסיסי וסקסי שמעניין מאד את הציבור", אומר עו"ד יהודה שושן, פרקליטו של נאשם אחר. "אך מבחינת חומר הראיות, שהוא רב ללא ספק, עולות שאלות ותהיות מהותיות שיתבררו במהלך המשפט".

חמישה נאשמים יש בפרשה החמורה הזאת. הפרקליטות פיצלה את כתבי האישום נגדם, בתקווה שכמה מהנאשמים יעידו כנגד חבריהם. החבורה הזאת פעלה במשך שנה, הם היו חמושים היטב, מחושבים מאד ולכל פשע קדם איסוף מודיעין דקדקני. רק בנס לא גבתה הפעילות הזו שלהם חיי אדם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק