האם פרשת הרצח של ששת בני משפחת אושרנקו תסתיים בעונש מופחת? הפרקליטות צפויה לחתום בימים הקרובים על הסדר טיעון עם נטליה קרליק, אשתו של דמיאן קרליק, הנאשמת בשש עבירות של הריגה - במסגרתה היא תודה אך ורק בסיוע להריגה ובשוד.

בתחילת הדרך התלבטו בפרקליטות האם להאשים את נטליה בשישה מעשי הרצח של בני המשפחה, ולבסוף הוחלט להגיש נגדה כתב אישום בגין שישה מעשי הריגה. בזכות עסקת הטיעון הזו – אם תתקבל – אחת מפרשות הטבח המחרידות במדינת ישראל תסתיים ללא הרשעה אחת בהריגה.

הסדר הטיעון כבר גובש וצפוי להיות מוגש כבר ביום ראשון בבית המשפט. על פי ההסדר, נטליה תישלח ל-13 שנות מאסר בלבד - עונש מופחת ביחס לעבירות שבהן הואשמה בתחילת הפרשה.

קרליק: הודיתי ברצח כי עינו אותי

נטליה קרליק, חשודה בסיוע לרצח (צילום: חדשות 2)
תרצה עונש מופחת? נטליה קרליק | צילום: חדשות 2

לפני כשנה נפתח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה משפטם של דמיאן ונטליה קרליק, הנאשמים בטבח ששת בני משפחת אושרנקו בחודש אוקטובר האחרון. בני הזוג נאלצו להשיב לאישומים החמורים נגדם ולמסור את גרסתם באשר למה שאירע באותו הלילה בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו.

פרקליטו של דמיאן קרליק טען בפתיחת המשפט הדיון כי הודאתו של דמיאן, כי קרליק דקר למוות בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו, הוצאה ממנו בכוח ותחת עינויים. אשתו נטליה, המואשמת בהריגה, טענה כי לא ידעה כלל על כוונתו של בעלה לרצוח את בני המשפחה. פרקליטה של נטליה, עו"ד אבי כהן, טען כי לפרקליטות אין די ראיות כדי להרשיע אותה בעבירה המיוחסת לה, והוסיף כי נטליה ידעה כי בעלה מתכנן שוד, אך לא רצח.

כתב האישום שהוגש נגד בני הזוג מתאר בין היתר כיצד רצח בדם קר, לכאורה, דמיאן, בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו. בפרטי פרטים מתואר מסע הרצח של בני המשפחה, וכן את הניסיות לטשטש עקבות לאחר הרצח. בהמשך הודה דמיאן בדקירה וברציחתם של שת בני המשפחה.

דמיאן קרליק. יורשע? (צילום: חדשות 2)
דמיאן קרליק בביהמ"ש, ארכיון | צילום: חדשות 2
טבח משפחת אושרנקו - סיקור מיוחד:

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח