"ה' אמרה לי שהיא נתקלת בעבודתה, גם ברמזים מילוליים וגם בשליחות ידייים שמבטאות את זה, שהקשר שהנשיא מעוניין בו הוא מעבר לעבודתה. היא אמרה שהנשיא מעיר לה הערות מילוליות ושולח אליה ידיים", כך אמר בעדותו אביה של ה', עובדת בית הנשיא שקצב הטריד מינית. "היא הייתה מאוד נסערת ולא ידעה איך לצאת מזה".

העדות פורסמה כחלק מעדויות ופרוטוקולים נרחבו שהותרו היום לפרסום על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב, לבקשת כלי תקשורת.

"חושב עלייך בלילה"

עדות נוספת על שעולל קצב סיפק ירון ארמוזה, מקורבה של א' ממשרד התיירות. במהלך המשפט סיפר ארמוזה על השיחות בינו לבין המתלוננת ששיתפה אותו בסוד שנחשף לבסוף. "היא אמרה לי הרבה פעמים שהוא ביקש לבוא עם חולצה עם כפתורים ושהיא תפתח כפתור אחד. שתשתדל לבוא עם שמלות", העיד בבית המשפט ארמוזה והוסיף כי קצב אמר לא': "בלילה אני חושב עלייך".

באחת השיחות ביניהם סיפרה א' כיצד הותקפה ונאנסה. "היא אמרה לי, אתה זוכר את האירוע ההוא שסיפרתי לך במשרד, אני ממש, הוא ממש קיים אתי יחסי מין שמה והוא ממש אנס אותי, הוא השכיב אותי בכוח והוא חדר אלי", שחזר ארמוזה.

"א' רצתה נקמה"

א' גוללה בפני מקורבה כיצד התנכל לה קצב לאחר שלא נענתה לחיזוריו. "היא הפכה למלכת הלשכה לפקידה זוטרה", סיפר ושפך אור על דמותה: "מאוד חסרת ביטחון. יש בה תמימות מעצבנת, נוטה להאמין לכל בנאדם, אפשר להוביל אותה מאוד בקלות". לדבריו, א' מאוד רצתה להתנקם בקצב על המעשה: "היא מאוד רצה שזה ייצא החוצה איכשהו, אבל לא שהיא תהיה בפרונט, כלומר לא בשם שלה, אבל שיידעו מי זה משה קצב"

במהלך המשפט העידה גם ח"כ שלי יחימוביץ'. "אני מתכוונת לקשת של מעשים - תקיפה מינית, דרך מעשה מגונה וכלה באונס", אמרה לשופטים. "ירון ארמוזה אמר לי שא' ממשרד התיירות הותקפה מינית על ידי קצב והיא רוצה לדבר איתי".

היא הוסיפה בנושא א' מבית הנשיא שעניינה לבסוף לא נכנס לכתב האישום נגד הנשיא לשעבר: "א' מבית הנשיא היתה נורא מוטרדת, מזה שהיא באה. היא, כשהוא אנס אותה, באה עם מכנסיים שקל להוריד אותן. היא אמרה כל הזמן 'אם הייתי באה בג'ינס, הוא לא היה מצליח'".

עוד הוסיפה ח"כ יחימוביץ': "אמרתי לו [לירון אורמוזה] שא' ממשרד התיירות לא מסרה את כל העדות, שהעדות שלה במשטרה לא שלמה, שיש המון דברים שהיא לא סיפרה. לא אמרתי לו מה היא לא סיפרה".

מ"ש, ששימש הנהג של גילה קצב, סיפר כי פגש את ל' מבית הנשיא מיד לאחר שיצאה מלשכתו של קצב, לאחר שהותקפה על ידו, והייתה נסערת ונרגשת.

"היא היתה לחוצה ומתוחה, אמרתי לה קרה משהו? היא אומרת לי אני חייבת לספר לך משהו, והיא סיפרה לי שהנשיא חיבק אותה וליטף אותה והדגימה איך הוא עשה את זה. אני הייתי בשוק. היא תיארה לי שהוא חיבק אותה ונשען לה על הצוואר. היא הדגימה עלי שהוא חיבק אותה חזק מקדימה, לחץ אותה גוף אל גוף, ונצמד אליה לצוואר עם הראש".

אילנה דיין: "אנחנו לא פועלים כבית דין"

העיתונאית אילנה דיין סיפרה בעדותה כי בשנת 2005 בעת שעשתה קניות בסופר-פארם, ניגשה אליה אישה שבזמנו לא ידעה את זהותה וסיפרה לה כי קצב הטריד אותה מינית. בהמשך התברר לדיין כי מדובר ב-א' ממשרד התיירות.

"לא ידעתי איך קוראים לה והיא לא הסכימה לומר איך קוראים לה. השיחה היתה מאוד קצרה והיה ברור לי מהדברים שאמרה שהיא מדברת בהקשרים של הטרדה מינית או עבירות מין שביצע קצב כלפיה", העידה דיין שהסבירה כי לא פנתה למשטרה, מכיוון שלא היו בידיה פרטיה של א'.

"הדבר היחידי שעשיתי, מאחר שידעתי באיזה אזור היא גרה, שמצאתי את עצמי מסתובבת שם ואמרתי 'אולי אני אתקל בה', כי כן זכרתי איך היא נראית. זה היה לפני שהתפוצצה הפרשה".

בחקירתה הנגדית של דיין טען הסנגור, עו"ד אביגדור פלדמן, כי התחקיר בתוכניתה "עובדה" בנוגע לפרשת קצב במארס 2007 השפיע על בית המשפט וצריך היו להביא לזיכוי של קצב מחמת הגנה מן הצדק. "אני חושבת באופן עקרוני", אמרה דיין, "העיתונות צריכה להביא בחשבון שמבול של פרסומים יכול לפעמים להגיע לנקודה שבה אנחנו כעיתונאים צריכים לבדוק את עצמנו, האם האינטרס הציבורי שאנחנו באים לשרת עולה במחיר גבוה. האם אנחנו בודקים עובדות? כן, האם אנחנו מצליבים עובדות? כן, האם אנחנו פועלים כבית דין? לא", סיכמה דיין את עמדתה בסוגיה.

רמי שקלים, המרצה כיום עונש מאסר בשל עבירות מס, זומן כעד תביעה אף שמדובר בחברו של קצב, שמסר במשטרה עדות שחיזקה את טענת האליבי של קצב בנוגע לאירוע האונס במלון. שקלים גם חתם על תצהיר במאי 2007 בתקופת חקירת המשטרה, בפני בנו של קצב, עו"ד ישראל קצב.

"ישראל שאל אותי לגבי הפגישה שהיתה", סיפר שקלים, "הוא שאל אותי לגבי תאריך מסוים, לגבי שעה, אמרתי שאני לא זוכר, והוא אמר לי מה תגיד אם אני אגיד לך שזה היה בתאריך כזה וכזה, אמרתי אני לא מתווכח איתך, והוא בא אלי עם צילום של יומן השר. הוא ביקש שאני אכתוב את זה, אז כתבתי את זה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק