הצדק יוצא לאור, שוב: 18 שנים לאחר שביצע אונס בילדה בת 10 מירושלים, בחרו השופטים להרשיע את אדריאן שוורץ במשפט חוזר שנערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הרשעתו של שוורץ, התקיימה בהליך ראשון מסוגו בארץ, בו נערך משפט חוזר לאחר שהושגה הכרעה בבית המשפט ובזמן שהנאשם כבר מרצה את עונשו. ההחלטה על עריכת משפט חוזר התקבלה בעקבות ראיית DNA חדשה שנחשפה לפני ארבע שנים, אשר לטענת שוורץ, אמורה הייתה לשלול את מעורבותו במקרה.

אלא שלמרבה ההפתעה, לא רק שבדיקת ה-DNA הובילה להרשעתו בשנית, היא גם הוכיחה בסבירות גבוהה ששוורץ אנס שתי בנות נוספות בנות 13, אישומים שמהם זוכה בעבר. על פי על פי החוק בישראל, לא ניתן להרשיע אדם בעבירה, לאחר שבית המשפט קבע את חפותו בגינה.

בימים אלו מרצה שוורץ בן ה-65 מאסר של 20 שנה, אותו גזר עליו בית המשפט בהרשעה הראשונה לפני 17 שנים. כיוון שלא ניתן להרשיעו בגין שני מעשי האונס הנוספים, אף על פי שהראייה החדשה מוכיחה שביצע אותם, הוא צפוי להשתחרר מהכלא בשנת 2011.

המשפחה: מקווים לעונש כבד במיוחד

שוורץ, עבריין מין סדרתי, הורשע בעבר בביצוע תשעה מקרים של תקיפות מיניות שונות וריצה למעלה מעשור בבית הכלא לפני שביצע את האונס בילדה בת ה-10. מכתב האישום עולה, כי הוא אנס את הילדה במקלט ציבורי בירושלים לאחר שפגש אותה באקראי ברחוב.

משפחתה של הנאנסת, כיום אישה בשנות העשרים לחייהביקשה להודות מקרב לב לפרקליטות המדינה. "יש לנו תקווה גדולה, שבית המשפט יגזור עונש כבד במיוחד, הן על מנת להביא לידי ביטוי את הסבל שנגרם כתוצאה מהתמשכות ההליכים, והן כדי להרתיע מפני כל ניסיון לקבל סעד משפטי נוסף", אמרו בני המשפחה.

ד"ר דנה פוגץ' , ראש מרכז נגה הקריה האקדמית אונו, המייצגת את המתלוננת, התייחסה לחוסר האפשרות להרשיע אדם שזוכה על סמך ראיות חדשות ואמרה "אנו סבורים שהגיע הזמן לאמץ את המצב המשפטי המצוי באנגליה ולבטל את עקרון "הסיכון הכפול" ובמקרה של גילוי ראיות חדשות - לנהל משפט חוזר כדי להרשיע גם את מי שזוכה".