חשודים (חדשות 2) (צילום: חדשות 2)
הנאשם שוחרר לביתו. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

הפכו את ההחלטה: בית המשפט המחוזי בלוד שיחרר היום למעצר בית את יונתן היילו, צעיר שהואשם ברצח חברו לפני כשנתיים, לאחר שרוצץ את גולגולתו באבנים. בכך אישר ביהמ"ש את החלטת בג"ץ, שקבע שהיילו לא רצח את הצעיר שלטענתו אנס אותו, אלא פעל מתוך הגנה עצמית. עורך דינו של הנאשם: "מההתחלה טענו שהוא הקורבן האמיתי".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה התרחש בל"ג בעומר לפני כשנתיים בנתניה, אז גרם היילו למותו של צעיר בשנות ה-20 לחייו אחרי שרוצץ את גולגולתו באבנים. לטענת היילו, המעשה בוצע על רקע תקופה ארוכה של התעללויות מיניות מצד המנוח, שאף אנס אותו מספר פעמים. בנוסף, טוען היילו כי המנוח נהג גם לסחוט ממנו כספים באופן קבוע.

לאחר המקרה היילו נעצר, שיחזר את המקרה בפני החוקרים והוגש נגדו כתב אישום על רצח. עם זאת, הוא המשיך לטעון כי לא הרג את הצעיר בכוונת זדון, אלא מתוך הגנה עצמית, מחשש שיפגע בו וינסה לאנוס אותו שוב.

"החלטת בית המשפט - אמיצה"

עו"ד אלון אייזנברג (צילום: חדשות 2)
עו"ד אלון אייזנברג | צילום: חדשות 2

הנאשם ועורך דינו אלון אייזנברג הגישו ערעור לביהמ"ש העליון בטענה כי היילו הוא הקורבן האמיתי בסיפור, וכי פעל רק מתוך צורך להגן על עצמו. חוות הדעת שהתקבלה מנתיחת גופת הצעיר במכון לרפואה משפטית העלתה כי הוא נפגע לא רק בראשו, אלא גם באיבר מינו - מה שחזק את גרסתו של היילו, לפיה ניסה לאנוס אותו.

כעבור דיונים רבים בעניינו וחרף חוות דעת נחרצות של קציני מבחן שהתנגדו לשחרורו של היילו בטענה כי הוא מסכן את שלום הציבור, הפך ביהמ"ש העליון את ההחלטה של בית המשפט המחוזי והורה לשחררו למעצר בית עד תום בירור המקרה. "מלכתחילה טענו שיונתן הוא הקורבן האמיתי. הוא פעל מתוך הגנה עצמית ולא מתוך כוונה לרצוח. ההחלטה של בית המשפט לקבל את גרסתנו היא אמיצה". אמר עו"ד אייזנברג המייצג את היילו.