שחר גרינשפן. הערעור נדחה
שחר גרינשפן. הפרקליטות מודה בטעות | צילום: חדשות 2

סליחה ולא יותר: פרקליטות המדינה טוענת כי חרף העובדה שהוטל עונש קל ביותר על מרק פטריק, שדרס את הילדה שחר גרינשפן וגרם לפציעתה הקשה, לא ניתן כבר לערער עליו. הדורס הותיר את גרינשפן בת ה-14 משותקת, אך בהודעת פרקליטות המדינה שפורסמה היום נכתב כי אין ביכולתה של המדינה לעשות מעבר לכך.

"בסופו של דבר, המדינה מבקשת להביע צער כן על עוגמת הנפש שנגרמה למשפחה ולחזק אותה בהתמודדות עם פציעתה של שחר", כתבה הפרקליטות לבית המשפט העליון, בתגובה לעתירה של הוריה בעקבות העונש הקל שנקבע לנהג.

"העונש קל באופן קיצוני"

הפרקליטות הודתה בתשובתה בכך שהסדר הטיעון שהושג עם הנהג פטריק אכן היה שגוי. "העונש קל באופן קיצוני ביחס למעשים בהם הודה הנהג וביחס לתוצאותיהם הקשות", נכתב בתגובה אך הודגש במקביל כי אין עוד מקום לערער על הסדר הטיעון.

בינואר האחרון עתרה משפחתה של גרינשפן, באמצעות עו"ד ענת קאופמן נגד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה וביקשה לבטל את ההסדר המקל שנחתם עם הנהג. עוד ביקשה עו"ד קאופמן לבטל את ההליך הפלילי נגד הנהג הדורס.

בראשית חודש מרס פרסם העיתון "ידיעות אחרונות" כי בהסכם הפשרה שנחתם עם חברת "שירביט", נקבע כי משפחת גרינשפן תהיה זכאית לפיצוי של 11 מיליון שקלים לצורך טיפול בשחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק