סוף לסיפור? שרה נתניהו תשלם לעוזרת הבית שהועסקה בבית ראש הממשלה בירושלים 23 אלף שקלים במסגרת הסכם פשרה שהושג בין הצדדים לפני החודש - כך התיר בית הדין האזורי לעבודה בירושלים לפרסם. לא מדובר בפרשת ליליאן פרץ, אלא בעוזרת הבית הנוספת.

בחודש יולי האחרון תבעה עוזרת הבית של נתניהו סכום של 41 אלף שקלים וטענה כי שכרה הולן מספר פעמים וכי לא קיבלה שכר עבור שעות נוספות. עוד נטען בכתב התביעה כי לאחר שפוטרה עוזרת הבית היא לא זכתה לפיצויי פיטורין, דמי חופשה ומחלה ודמי הבראה.

העובדת עבדה בבית משפחת נתניהו באופן פרטי משנת 2007 ועד אפריל 2009, אז נכנסו בני הזוג נתניהו למעון ראש הממשלה והיא החלה לעבוד גם שם. בכתב ההגנה שהוגש מטעם אשת ראש הממשלה, נטען כי מדובר בתביעת סרק וכי העובדת התפטרה מרצונה החופשי, נעדרה שעות רבות מהעבודה וקיבלה את כל המגיע לה.

לאחר שעיינה בטענות הצדדים, החליטה נשיאת בית הדין האזורי לעבודה להציע פשרה לשני הצדדים. הפיצוי שתקבל העוזרת ישולם בחלקו על ידי אשת ראש הממשלה ואת השאר תשלם חברת "מיקוד", דרכה הועסקה העובדת.

תביעה אחת מתוך שתיים

תביעה אחרת שעדיין לא הסתיימה היא זו של עוזרת בית אחרת, ליליאן פרץ, שהעלתה טענות דומות נגד אשת ראש הממשלה. לפני כחודשיים נחשפו בחדשות 2 תלושי המשכורת של פרץ והנספח הסודי להסכם עם אשת ראש הממשלה. עיון בתלושי השכר מראה בבירור כי במהלך שלוש שנים מלאות לא שולמו שמי נסיעות, דמי הבראה וגם לא תשלום על עבודה בשבת. כעבור ארבע שנים ביקשה פרץ להתפטר, אז נערך איתה הסכם חדש - במסגרתו חתמה על כך שכל זכויותיה שולמו לה במלואם.

להסכם העבודה האישי יש גם נספח - הסכם סודיות בשל מעמדה המיוחד כעובדת במשפחת נתניהו. להסכם הזה יש גם סעיף מוזר, במסגרתו מתחייבת פרץ לפצות ב-50 אלף דולר את משפחת נתניהו, ללא הוכחת נזק, אם תפר סעיף כלשהו בחוזה.

ויש גם תוספת בכתב יד לחוזה, בו נאמר כי "והיה ותהיה מחלוקת בין הצדדים היא תועבר לרוני מאנה שישמש בורר בין הצדדים". מאנה הוא חברם הקרוב של בני הזוג נתניהו.

פרץ: עומדת מאחורי התביעה

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה לילאן פרץ היא הגיבה למצלמה: "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה", אמרה בצאתה מביתה שבשכונת נווה חיים בחדרה. "האמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אמרה פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".

פרץ טענה בכתב התביעה כי נתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".