ד"ר ג'קי סרוב, מי שהיה מנהל מחלקת מיון פנימי בבית החולים איכילוב, הורשע הבוקר בקבלת שוחד מאסי אבוטבול, ראש משפחת הפשע מנתניה.

ג'קי סרוב, שכונה "רופא המפורסמים", הגיע היום לבית משפט השלום בתל אביב כדי לשמוע את הכרעת הדין, שכאמור, הייתה לרעתו. "קשה לשמוע על מנהל חדר מיון, שבשעות הבוקר - שעות הלחץ, עוזב את הכל יחד עם קב"ט בית החולים ומגיע לטפל בחולה יליד 1975", אמרה השופטת דורית רייך שפירא.

עוד ציינה השופטת כי היא אינה מקבלת את טענתו של סרוב כי פחד מאבוטבול ולכן הסכים לקבל את השוחד. " לא היה איום מפורש מצידו של אבוטבול", אמרה השופטת.

יש לציין כי במשפטו של דרור אלפרון, שנוהג להתנהל בחלק אחר של בניין בית המשפט, קבע השופט גלעד נויטל כי עצם שמו של אדם, שם כאלפרון או אבוטבול לדוגמא, יכול להיחשב כאיום בפני עצמו.

דוקטור סרוב, שהיה מקושר לשמנא וסלתא של החברה הישראלית, הסתבך בפרשה עקב מעצרו של אבוטבול במסגרת החוק למאבק בארגוני הפשיעה. תוך כדי החקירה של אבוטבול התבררה מעורבותו של סרוב, שקיבל מאבוטבול כספים באמצעות סוחר תכשיטים ומספר פעמים ממש מיד ליד בבית החולים איכילוב.

"גם אם מקבל השירות הוא איש המזוהה עם ארגון פשע, אין זה יכול לעמוד לו להגנה במקרה כזה. זה הלקח של פסק הדין ועכשיו אנחנו צריכים לללמוד אותו", אמר פרקליטו של סרוב, עו"ד דוד ליבאי.

"עובדות הבסיס, של קבלת השוחד, לא היו במחלוקת אבל חשבנו שכשמדובר בנסיבות כאלו, ברופא כזה, זה דורש התייחסות אחרת", הוסיף עו"ד נבות תל צור, גם הוא פרקליטו של סרוב.