כתב אישום חמור נגד היצאניות בפרשת רצח ללוז
כתב אישום חמור נגד היצאניות. ארכיון | צילום: חדשות 2

לבית משפט המחוזי בתל אביב הוגש היום כתב אישום חמור ביותר נגד שתי היצאניות הנאשמות ברצח ד"ר אלי ללוז, בדירתו במרכז תל אביב.

אנה קומשין ומרינה טרסנקו, שוהות בלתי חוקיות, נאשמות כי תכננו מראש לגנוב כסף ורכוש מדירתו של ללוז, לאחר שלאחת מהן היתה היכרות מוקדמת עימו. בליל האירוע, השתיים הגיעו לדירתו של ללוז, הסיחו את דעתו והשקו אותו במשקה אליו הוכנס סם מסוג אקסטזי.

לאחר מכן על פי כתב האישום, נשכבו השתיים יחד עם ללוז על מיטתו, שם החליטו לנקוט נגדו באלימות, לגרום למותו ואז לשדוד את רכושו ללא התנגדות. אחר כך הביאה טרסנקו שני סכינים מהמטבח והשתיים דקרו אותו תשע פעמים באזור החזה והצוואר.

הנאשמות במעשה. ארכיון
הנאשמות במעשה. ארכיון | צילום: חדשות 2

שפכו אלכוהול - והציתו את הדירה

על פי כתב האישום, בכוונה להחיש את מותו, דחפו השתיים את ללוז מהמיטה והלבישו על ראשו שקיות ניילון והידקו אותן לצווארו. לאחר מכן הן ערכו חיפוש בדירתו במהלכו מצאו כסף וניתקו מהחשמל את הטלוויזיה שעמדה בסלון.

הנאשמות, אספו חפצים שהיו בדירה ואספו אותם לתוך שקית במטרה להעלים ראיות. לאחר מכן, על פי כתב האישום, שמו הנאשמות על החשוד שמיכה ובד, שפכו אלכוהול לידו - והציתו את הדירה. השתיים, נאשמות כי עזבו את הדירה עם הרכוש והכסף הגנוב ונסעו לדירתן באשדוד.

"לא בחלו בשום אמצעי כדי להמית"

שתיים מיוחסות עבירות של רצח בכוונה תחילה, רצח תוך כדי ביצוע עבירה, רצח כשנעברה עבירה אחרת לשם הימלטות מעונש, קשירת קשר לביצוע גניבה על ידי שלילת כושר התנגדות, הצתה, שיבוש הליכי משפט והשמדת ראיות.

בכתב האישום ציינו נציגי הפרקליטות כי מעשיהן של המשיבות נעשו בנחישות, באופן מחושב ומתוכנן, באלימות קשה וקור רוח כלפי אדם מבוגר כבן 70, על לא עוול בכפו. המשיבות לא בחלו בשום אמצעי אכזרי ככל שיהיה כדי להמיתו ולהשחית את גופו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק