חתמה על הסדר טיעון. זקוטסקי (צילום: חדשות 2)
חתמה על הסדר טיעון. זקוטסקי | צילום: חדשות 2

עוד התפתחות בפרשת שמעון קופר ורצח שתי נשותיו: הערב (ה') דווח במהדורה המרכזית כי הפרקליטות חתמה על הסדר טיעון עם הרופאה המרדימה ד"ר מריה זקוטסקי, שהייתה בת זוגו לשעבר של קופר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע הבא צפויה זקוטסקי להודות בעבירה של פזיזות ורשלנות בעת שהעבירה סם מסוכן לאדם שאינו מורשה. העונש שיושת עליה צפוי להיות ריצוי של כמה חודשי עבודות שירות.

פרקליטה של ד"ר זקוטסקי, עו"ד דוד יפתח, אמר כי מרשתו "לא תלך לבית סוהר ואני שמח על כך מאוד, משום שהפרקליטות השתכנעה שכל מה שעשתה היה בגלל שהיא עוד קורבן בשרשרת הקורבנות של שמעון קופר".

כך התגלגלה פרשת קופר עד למעצר (צילום: חדשות 2)
נאשם ברצח, שמעון קופר | צילום: חדשות 2

במשטרה שקלו להאשימה ברצח

בחודש מאי דווח כי ד"ר זקוטסקי, שסיפקה לקופר את הסם הקטלני, לא תואשם במעורבות ברצח. בתחילה נחשדה בכך שהייתה מעורבת ברצח אשתו של קופר, ג'ני מור חיים. לאחר מעצרה הודיעה הפרקליטות על הגשת אישום נגדה בגין גרימת מוות ברשלנות.

לאחר מכן הצליח סנגורה עו"ד דוד יפתח, לשכנע את הפרקליטות כי סעיף זה יגרום לה עוול גדול מאוד. הפרקליטות חזרה בה מכוונתה להאשימה בסעיף לעיל והוא שונה ל"מתן תרופה שיכולה לסכן ברשלנות וגניבת תרופה".

בתחילה, שקלו במשטרה להמליץ להעמיד אותה לדין באשמת רצח בשל שיתוף הפעולה עם קופר, אך השתכנעו כי זקוטסקי הייתה גם היא קורבן של שמעון קופר.