שני אחים, שני כתבי אישום: במשטרה מרוצים הבוקר לאחר הגשת כתבי אישום נגד האחים פרנסואה, "הקטן",

טקסס: בן 6 הביא אקדח לביה"ס (צילום: Alexander Lukatskiy, Shutterstock)
אקדח, ארכיון | צילום: Alexander Lukatskiy, Shutterstock
ואביב אבוטבול, בניו של צ'רלי אבוטבול, אחד מראשי משפחת הפשע הנתנייתית. הדיון בבית המשפט השלום בנתניה נפתח ברוחות סוערות, כאשר נציגי התקשורת הותקפו על ידי בני המשפחה בגלל שצילמו את האחים.

האחים הצעירים לבית אבוטבול נעצרו אתמול, בחשד לאחזקת אמצעי לחימה וקשירת קשר לביצוע פשע, ועל כך גם מפורט בכתב האישום שהוגש נגדם בבית משפט השלום בנתניה. פרנסואה עצמו לא נעצר פיזית, מפני שהוא כבר עצור עד תום ההליכים בבית המעצר ניצן, בחשד לרצח הנער רענן לוי. אתמול, כאמור, אחיו אביב אבוטבול.

במסמך כתב האישום מפורט כיצד השיגו, יש לציין לאחר מאמצים רבים, אביב אבוטבול וחמישה מחבריו, ביניהם גם אחיו פרנסואה שנמצא במעצר, אקדח בקוטר 0.22 מ"מ. כפי שעולה מכתב האישום, למשטרה היה ככל הנראה איכון על מכשירי הטלפונים וכך הצליחו החוקרים לעקוב אחר הנעשה.

גורם במשטרה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי התיאוריה הראשונית למניע ביצוע העבירות, היה ניסיון חיסול של הגורם שניסה לחסל את צ'רלי אבוטבול, אביהם.

"ביום 10.12.08 בשעה 15:00 או בסמוך לכך", נכתב, "בחדר שבמפלס התחתון של בית מגוריו החזיק אביב אבוטבול שלא כדין בנשק בקוטר 0.22 מ"מ עם כדור בבית הבליעה, יחד עם משתיק קול ושני כדורים נוספים".

"עונים על הגדרת מסוכנות"

בפרקליטות ביקשו הבוקר גם להאריך את מעצרם של חמשת הנאשמים, עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. "לאור מעשיהם של המשיבים קיים יסוד סביר לחשש כי הם יסכנו בטחונו של אדם ואת בטחון הציבור", נכתב בבקשה שהוגשה. "עוד קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורם יביא לשיבוש הליכי משפט. בנוסף, כנגד אביב אבוטבול קמה חזקת המסוכנות, באשר הוא מואשם בעבירת ביטחון".

במהלך הדיון ביקשו פרקליטיהם של החמישה דחיית מועד, על מנת שיתאפשר להם לעבור על חומר הראיות. בית המשפט קיבל את הבקשה והחליט להשאיר את החמישה במעצר "עד להודעה חדשה".

במשטרה ציינו אמש כי "מדובר בצעד נוסף ומשמעותי במאבק העיקש של משטרת ישראל כנגד ארגוני הפשיעה". בכך מתכוונים שם למבצע "אורות בלימה", בו הכריזה המשטרה כי היא הולכת "לחנוק" את ארגוני הפשע.

לדברי עורכי הדין של משפחת אבוטבול, עו"ד דוד יפתח ועו"ד משה שרמן, "המשטרה חושבת שיש לה איזשהו תמליל שיחה בו המעורבים מדברים בקודים ובשפת סתרים ביניהם". לדברי עורכי הדין, חשדות המשטרה אינם מבוססים.

וזו לא הפעם הראשונה

פרנסואה אבוטבול, בנו של צ'רלי אבוטבול - שנפצע קשה מיריות מתנקש לפני כשלושה חודשים בנתניה, נאשם יחד עם בן דודו אבי אבוטבול ברצח הנער רענן לוי במועדון בשפיים בדצמבר 2004. ספסל בית המשפט לא הייתה הפעם הראשונה שחמשת הגורמים ישבו ביחד. לפני מס' חודשים חלקו כולם תא בכלא ניצן.

אביב אבוטבול בילה גם הוא במעצר מספר ימים החודש. המשטרה מצאה בדירתו בנתניה אקדח מאולתר עם כדור בקנה ומשתיק קול. "אלמלא היה מדובר באביב אבוטבול, לא היינו מגיעים לכן היום", אמר סניגורו עו"ד דוד יפתח שהכחיש את החשדות המיוחסים למרשו וטענה כי הנשק שנמצא אינו שייך לו.