אביתר יוסף ומתן נבון היו מלאי זעם והחליטו שאי אפשר לעבור לסדר היום על "הכרזת המלחמה" של מועדון בית"ר ירושלים, שהחתים שני שחקנים מוסלמים, והחליטו לעשות מעשה : לשרוף את המועדון. המניע הגזעני שזור לאורך כל החקירות ונחשף גם בעדויותיהם אותן אנו מפרסמים לראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היינו תחת השפעת אלכוהול, עלה רעיון להצית את בית וגן. עלינו לרכב, החלפנו בגדים, השארנו טלפונים בבית, ומילאנו דלק בתחנה ונסענו לכיוון בית וגן. החנינו את האוטו במרחק הליכה של כמה דקות. אני באתי עם כובע צמר, כובע גנבים, רעול פנים, כל אחד בקבוק ביד, ניפצתי את אחת השמשות, שפכתי את הבנזין, הדלקתי נייר וזרקתי אותו לבפנים", סיפר אביתר יוסף בחקירתו.

"למה עשית את זה?", שאל אותו החוקר. "מתסכול על המועדון", הוא השיב אך ציין כי "לשמוע שהצתנו את כל ההיסטוריה של בית"ר זה יותר מקשה". "למה מפריע לכם שיהיו שחקנים מוסלמים בקבוצה?", תהה החוקר. "אני רוצה קבוצה של לב אחד ועם יהודי, אין לי שנאה ספציפית לזרים. אני אוהב ששחקנים בקבוצה יאהבו את המנורה ולא בשביל כסף", הוא הדגיש.

הנאשמים בהצתה (צילום: חדשות 2)
הנאשמים בהצתה | צילום: חדשות 2

"זה מה שלימדו אותנו"

"מה מפריע לך בשחקנים האלה?", שאל את מתן נבון החוקר. "שהביאו אותם רק כדי להוכיח שאפשר לפגוע באוהדים של בית"ר, שאפשר לשנות את פניה של בית"ר", הוא השיב. "תמיד אמרו שלא יהיו מוסלמים בבית"ר והביאו אותם".

נבון הבהיר כי הבאת המוסלמים פגעה באוהדים, והבהיר כי מדובר בהחלטה "להילחם בקהל של בית"ר". "האם זה שבבית"ר יהיו שחקנים מוסלמים זה מה שפוגע באוהדים?", המשיך החוקר. "כן", ציין נבון. "לא יודע למה, זה המצב, אנשים גדלו על זה, על העקרונות האלה, זה מה שלימדו אותנו". השניים נעצרו תחילה, הכחישו את החשדות, אך אז הודו ושחזרו את המעשה. בשבוע שעבר הוגש נגדם כתב אישום חמור. הם הביעו צער לא על הגזענות, אלא על ששרפו לבית"ר את ההיסטוריה.

"העיסוק הזה בבית"ר ירושלים ובמאורעות בחודש האחרון עבר כל גבול. אפשר לראות שאירועים כאלה של הצתה קורים מדי יום ולא מקבלים את הכותרות האלה", אמר עו"ד גיא פרידמן, פרקליטו של אחד הנאשמים. "הוא ביצע את העבירה ברגע של חולשה וחוסר חשיבה מוחלט", הוסיף עו"ד הרצל סמילה, המייצג נאשם נוסף.