ליאור פרחי ז"ל (צילום: חדשות 2)
ליאור פרחי ז"ל | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ה') שמונה שנות מאסר על ארקאן באדיר (27), תושב כפר קאסם, שהורשע במסגרת הסדר טיעון לאחר שהודה בכתב אישום מתוקן בעבירות של הריגה, ניסיון להסעת שוהה בלתי חוקי, הפקרה לאחר פגיעה ושיבוש מהלכי משפט באירוע שבו נהרג רכז הביטחון של היישוב שערי תקווה, ליאור פרחי, בשנת 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרכב של שלושה שופטים בראשותו של מנחם פינקלשטיין, קבע כי "הנאשם חשד שמדובר באיש משטרה אך המשיך בנהיגת הרכב. בכל התנהגותו הייתה אדישות לפגיעה במנוח ובחייו". נוסף על עונש המאסר, נגזרו על באדיר תשלום פיצויים בסך 120 אלף שקלים ושלילת רישיון הנהיגה למשך 12 שנים מיום השחרור נגזרו.

"הנאשם ידע שפגע במנוח וגרם לו חבלה חמורה או הרגוֹ", כתבו השופטים. "חרף זאת, המשיך בנסיעה המהירה וברח מהמקום תוך כדי הפקרת המנוח".

נוסף על עונש המאסר, גזרו השופטים עונש פסילה של רישיון הנהיגה למשך 12 שנים מיום שחרורו ותשלום פיצויים לאשת המנוח וילדיו בסך כולל של 120 אלף שקלים.

לפי כתב האישום שהוגש בשנה שעברה, פרחי וחבר נוסף ניצבו בשולי כביש 505 במערב השומרון במטרה לתעד במצלמת טלפון נייד הברחות שב"חים. באדיר הואשם כי הגיע כהרגלו ביחד עם חבר להסיע מספר שוהים בלתי חוקיים, אך אותר על ידי מספר חיילים שעמדו בקרבת מקום. פרחי, שהיה גם הוא באזור - צפה במתרחש ורץ לכביש.

באישום נטען כי באדיר ניסה להימלט מהחיילים המתקרבים עוד לפני שהספיק להעלות את כל השב"חים אותם סיכם להסיע. רכז הביטחון נעמד מולו עם אקדח שלוף, ואז פגע בו באדיר במהירות של כ-70 קמ"ש. פרחי ז"ל נהרג במקום מעוצמת המכה.