לאחר שבעצת רבניה סירבה האם המרעיבה להסדר טיעון, הצליחו הצדדים להגיע למתווה המוסכם על כל הצדדים וסיכמו על הסדר טיעון. בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל לידיו את הסכם הטיעון שהושג בין י' המכונה "האם המרעיבה" לבין הפרקליטות.

השופטים קיבלו את הודאת האם במעשים המיוחסים לה, אך ציינו כי בית המשפט אינו כפוף לתנאי ההסדר ויחליט אם לקבלו ביום שני הקרוב. במסגרת ההסכם, האם צפויה לשהות במעצר בית במשך שלוש השנים הקרובות ותראה את ילדיה בכפוף לתנאי הפיקוח שנקבעו. גורמים בפרקליטות מוסרים כי בשל מצבה הרפואי והנפשי של האם, והסכמתה להיות בפיקוח גורמי הרווחה - היא תוכל לראות את ילדיה תחת הגבלות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהרגע שייחתם ההסדר האם למעשה תודה בכל סעיפי האישום ותורשע בהם. במסגרת הזו היא תיכנס למעצר בית של שלוש שנים בבית אמא שבפאתי שכונת מאה שערים.

כמו כן האם תוכל לראות את ילדיה רק במסגרת אישור רשויות הרווחה שיאשרו כי אינה מהווה איום על מילדיה, כל שהילדים יישארו תחת פיקוח אינטנסיבי של רשויות הרווחה, על מנת לוודא שלא יאונה להם כל רע.

"התעללות בקטין בידי אחראי" 

הילד המורעב אוכל במיטתו (צילום: אתר "כיכר השבת")
ה"ילד המורעב" בבית החולים. צילום ארכיון | צילום: אתר "כיכר השבת"

בחודש אוגוסט האחרון הוגש כתב אישום חמור נגד האם הכולל בתוכו סעיף "התעללות בקטין בידי אחראי". כתב האישום נגד האם מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם מואשמת בו הוא הרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' (בנה המורעב) מזון, חרף תחנוניו".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות