מרק פטריק יודע שכל מה שהוא יגיד בריאיון הזה לא יעזור לו. לפני שנתיים וחצי הוא עלה שיכור על ההגה, דרס את שחר גרינשפן, הותיר אותה משותקת ואף זכה בהסדר טיעון מקל. הוא יודע שהוא האיש הרע בסיפור, אבל בכל זאת - הוא רוצה לראשונה להתנצל.

"אני לא יודע מה אני אעשה אם יבוטל הסדר הטיעון", אומר היום פטריק בראיון בלעדי לחדשות 2. "אני לא בן 20, אני בן 59. אני מצטער - אבל מה אני יכול לעשות. אני 40 שנה נהג, ולא קיבלתי אפילו קנס אחד. זו הפעם הראשונה, ככה זה".

"לא ישן, מזועזע"

בתאונה ההיא פטריק איבד שליטה על הרכב, עלה על אי תנועה ופגע בשחר. אז הגיע זמן המשפט, והוא - כך הוא מספר - התכונן לעונש החמור מכל, אבל הופתע מהסדר הטיעון המקל שהתביעה המשטרתית הציעה כדי לסיים את התיק כמה שיותר מהר. "לא הייתי שיכור, שתיתי קצת בירה", אומר פטריק. "אולי זה היה ביחד עם לחץ הדם שלי, הכל ביחד".

פטריק מספר כי מאז התאונה, הוא משחזר אותה שוב ושוב. "אני לא יכול לישון, אני כל הזמן מזדעזע בראשי. אני לא עובד, לא ישן". היום בבית המשפט העליון בירושלים הוא לא היה יכול להסתכל בעיניים של בני משפחת גרינשפן. "אני לא יכול להסתכל על שחר, כואב לי הלב. אני אבא, אני גם סבא, קשה", הוא אומר.

בעוד זמן מה שוב יפגוש פטריק את בני המשפחה בבית המשפט, שאמור לקבוע אם הסדר הטיעון שנחתם עמו יבוטל ואז יעמוד מחדש לדין.

"מקווים שלא נצא בידיים ריקות"

לפני הדיון שנערך היום בבג"ץ אמר אביה של שחר, ישראל גרינשפן: "אני לא בטוח שנראה היום תוצאות. אני לא בקיא בהליך המשפטי, אך אנחנו מקווים שלא נצא בידיים ריקות. מקווה שנצא מפה כמו שאנחנו רוצים לצאת מפה". לגבי הנהג הפוגע, אותו פגש גם הוא לראשונה הבוקר, סירב האב להביע את עמדתו. "אני לא מתייחס לנהג הפוגע, אין לי כוונות לדבר איתו או להתייחס אליו. נשמע את הדברים, אבל אנחנו אופטימיים".

יעל גרישנפן, אחותה של שחר הייתה נסערת מאוד בתום הדיון. "אני לא מעבירה ביקורת על השופטים ואני לא יודעת מה תהיה ההחלטה שלהם. אני גם הבן אדם האחרון שמבין בבתי משפט, אבל אני יושבת ושומעת דברים מגוחכים על החיים שלי. זו הרגשה נוראית. גם אם פסק הדין יהיה בסופו של דבר לטובתנו זה לא משנה. מעולם לא חלמתי להיות במצב כזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק