בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קבי היום כי מארי פיזם, הנאשמת ברצח בתה רוז, תשאר בינתיים במעצר, עד לקבלת תסקיר מבחן בעניינה. פיזם הובאה לבית המשפט לדיון במעצרה ובחינת חלופת מעצר.

שופט בית המשפט דוד יפרח פתח את הדיון ואמר כי יש ראיות לכאורה לאשמתה של פיזם וכי קיימת עילה להארכת מעצרה. למרות זאת, קבע ששירות המבחן יערוך תסקיר למארי כדי לבחון אפשרות של חלופת מעצר.

בתום הדיון אמרה פרקליטתה של מארי, עורכת הדין רויטל סוויד: "הדבר מדבר בעד עצמו, מדובר בתיק שהחשד בו רצח ובכל זאת בית המשפט ביקש תסקיר שייבחן שחרור או חלופה". כאמור, בינתיים, פיזם נשארת תישאר במעצר, לפחות עד ה-18 בפברואר, אז ייערך דיון נוסף בעניינה.

כל מי שעוקב אחרי משפטה של מארי פיזם יודע שכשהמצלמות נשלפות, הדמעות זולגות. עדינותה ומצבה הנפשי הקשה של מארי מצליחים לעורר רחמים, למרות שהוגש נגדה כתב אישום במעורבות ברצח רוז בתה הקטנה כבר לפני ארבעה חודשים.

היום שוב הופיעה מארי בבית המשפט המחוזי בפ"ת, גם הפעם נראתה על סף דמעות, אך כשהתרחקה מהצלמים, כפי שניתן לראות בתמונה נותרה רק שאלה אחת: מדוע צחקה מארי?

סיפורה של רוז הקטנה הכה גלים בקיץ האחרון. רוני רון, סבה של רוז, התוודה כי הרג אותה וזרק את גופתה לירקון. במשך שלושה שבועות חיפשה המשטרה את הילדה בת הארבע כשלבסוף היא נמצאה על ידי צוללנים במקום בו סבה אמר שזרק אותה. לפני כארבעה חודשים בחודש ספטמבר הוגש כתב אישום כנגד בני הזוג באשמת רצח.