אילוסטרציה (צילום: בשמת בן עמי)
"לא רציתי שיחזר אחרי". אילוסטרציה | צילום: בשמת בן עמי

העלילה שחייל תקף אותה מינית - ונענשה. חיילת שלנה בבית החייל בטבריה התלוננה על חייל שביצע בה מעשים מגונים בניגוד לרצונה. בסוף השבוע היא הורשעה במסירת ידיעות כוזבות, לאחר שנמצא כי בדתה את הסיפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילת הגישה תלונה למצ"ח בסוף השנה שעברה, לפיה ישבה במתחם המשותף בבית החייל, ואז חייל אחר ביצע בה מעשים מגונים. את אותה גירסה סיפרה גם למפקדיה. החוקרים גבו ממנה עדויות בשלוש הזדמנויות, בעוד החייל נחקר באזהרה והכחיש את המיוחס לו.

במהלך חקירתה הרביעית, ולאחר שנתבקשה לעבור בדיקת פוליגרף, הודתה החיילת כי החייל לא הטריד אותה מינית ולא עשה את המעשים עליהם התלוננה. היא הסבירה למצ"ח כי הגישה את התלונה לאחר שסיפרה את הדברים לחברה, וכדי להצדיק את היחסים שהיו לה איתו. בנוסף, ציינה כי התלוננה כדי שיפסיק לחזר אחריה.

"הנאשמת נכשלה בביצוע מעשים בזויים ושפלים שלא היה מקום לבצעם", נכתב בגזר הדין. "היא הגישה תלונת שווא נגד אדם חף משפע כאשר לדבר לא היה בסיס". כחלק מהסדר טיעון, נגזרו עליה 21 ימי מאסר שירוצו בדרך של עבודה צבאית, מאסר מותנה לחודשיים במשך שנתיים, הורדה לדרגת טוראי ופיצויים בסך 500 שקלים לחייל עליו התלוננה.

"מדובר במקרה מורכב של כדור שלג שהתגלגל ונעצר בזכות הודאתה של החיילת. אנו שמחים שהפרקליטות קיבלה את טיעונינו בנוגע לראיות והנסיבות ושבית הדין כיבד את הסדר הטיעון המקל כך שהעונש שנגזר על החיילת הוא מתון ולאור סעיף האישום לא צפויה להיות לכך השלכה חמורה על עתידה", מסרו עו"ד רס"ן במיל' יובל קגן ועו"ד סרן אבי פינרסקי שייצגו את הנאשמת מטעם הסנגוריה הצבאית.