גיסו של ולס
גיסו של ולס צבי אייזנשטיין, הבוקר | צילום: חדשות2

ישראל ולס, האב החרדי מירושלים שהורשע בהריגת בנו ירצה שש שנות מאסר, כך קבע הבוקר הרכב השופטים בבית המשפט העליון בירושלים לאחר שדחה את ערעורו. בית המשפט קיבל את הכרעת הדין פה אחד וקבע שהאב - שטלטל את בנו וגרם לו נזק מוחי - אשם בהריגתו. בנוסף נגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי.

קרובי משפחתו של הנאשם נמנעו מלהגיב על גזר הדין למעט גיסו של ולס, צבי אייזנשטיין, שציין בסוף הדיון כי "לשופטים לא היה אומץ לשנות את ההחלטה". יתר בני המשפחה שליוו את האב לבית המשפט נפרדו ממנו בתום הדיון.

עורך הדין מיקי חובא, פרקליטו של ולס, ציין כי הוא בהחלט מאוכזב מהחלטת בית המשפט. "הייתה אופטימיות לפני ההחלטה", אמר עורך הדין, "אך אנחנו בוחנים אפשריות נוספות כמון דיון נוסף". לדבריו, בשונה מהכרעת הדין, לא הייתה תמימות דעים לגבי גזר הדין, והשופט חנן מלצר חשבה לקזז שנה מעונשו של ולס, אך הוא היה בדעת מיעוט.

"משפט הטבע הוא שאם ואב ידאגו לבנם"

בנו של ולס, רפאל, אושפז בשנת 2006 לאחר שסבל מהתעללות אלימה מצד אביו. שבוע לאחר אשפוזו של הפעוט, הידרדר מצבו והוא מת מוות מוחי. אביו נעצר כעבור זמן קצר בחשד להתעללות בבנו ובגרימה למותו.

ולס הכחיש תחילה את דבר התעללותו בבנו. כשפינה אותו לבית החולים סיפר לצוות הרפואי שהבן נשמט מידיו בטעות. לאחר מעצרו הודה האב שטלטל את בנו בחוזקה. ולס ציין בחקירותיו במשטרה שבכיו הבלתי פוסק של התינוק וכעסו על רעייתו שנעדרה שעות רבות מהבית הם אלו שגרמו לו לפגוע בבנו.

השופט  אדמונד לוי ציטט בהחלטתו את השופט מישאל חשין וכתב "משפט הטבע הוא, שאם ואב מן הטבע יחזיקו בבנם, יגדלו אותו, יאהבו אותו וידאגו למחסורו עד אם גדל והיה לאיש. זה יצר הקיום וההישרדות".

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק