אילוסטרציה (צילום: אילוסטרציה)
הצמידה סכין רותחת לידי בנה. אילוסטרציה | צילום: אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (ג') שנת מאסר על תנאי על תושבת הצפון, בת 45 אם לשלושה ילדים, שהורשעה בתקיפת בנה בן ה-9, שלו גרמה כוויות באמצעות סכין רותחת. האם הודתה במסגרת עסקת טיעון באישומים המיוחסים לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, במהלך חודש ספטמבר 2011 קיבלה האישה תלונות בדבר התנהגות לא נאותה של בנה במועדונית שאליה הלך לאחר שעות הלימודים. בעקבות התלונות, נטלה האם סכין, חיממה אותו באש, ואמרה לבנה כי נמאס לה שהוא גונב חפצים מילדים. לאחר מכן הניחה את הסכין הלוהטת על כפות ידיו וגרמה לו לכוויות קשות. בעקבות הפגיעה בידיו, נזקק הילד לטיפול רפואי.

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט תאופיק כתילי, ציין בהכרעת הדין כי ענישת הורה שנקט באלימות כלפי ילדו אינה מלאכה פשוטה כלל וכלל. הוא הסביר שהמורכבות מתבטאת, בין היתר, בכך שבחלק מהמקרים הרחקת ההורה הפוגע מן הילד מתחייבת כצעד לשמירת שלומו הפיזי והנפשי, ואילו בחלק מהמקרים הרחקת ההורה הפוגע עלולה לפגוע פגיעה קשה בקטין, נוסף על הפגיעה שנגרמה לו ממילא מעצם מעשי ההורה.

השופט כתילי הוסיף כי מהמסמכים שהוצגו על ידי פרקליטה של האם, עולה כי מאז המקרה, ובזכות הטיפול שבו שולב, חל גם שיפור במצבו הרגשי והתפקודי של הילד. בנוסף, הדגיש השופט כי הפגיעה שתיגרם לנאשמת ולמשפחתה, באם יוטל עליה עונש מאסר משמעותי, תהיה פגיעה קשה ואף בלתי אפשרית בחיי המשפחה.