אסי שחאדה מכפר יסיף טעה: הוא חצה פס הפרדה רצוף ומיד זכה ל"היכרות אישית" עם שוטרי התנועה. הם שלפו אותו החוצה, השליכו אותו על הכביש ואז הלמו בגופו באגרופים ובבעיטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הווא שם אזיקים על הידיים שלי והתחיל להרביץ לי בפנים, בגוף ובגב", שיחזר שחאדה את האירוע, שהתרחש בספטמבר 2011 ותועד כולו במצלמות האבטחה.

עוברי אורח, שנחרדו לנוכח האלימות המשטרתית, נהדפו בברוטאליות על ידי שוטר תנועה אחר. בינתיים, נותר שחאדה שרוע על הכביש - וזכה למטר קללות ועלבונות. "אתה ערבי אפס. אתה חרא", הוא שחזר.

"מקומם בכלא"

מיד לאחר האירוע, הושעו מתפקידיהם שניים מהשוטרים שהיו מעורבים באירוע. במח"ש הבטיחו לחקור, ובסיום הבדיקה הוחלט לסגור את התיק הפלילי נגד אחד השוטרים ולהעביר את הטיפול בו לפן המשמעתי. באשר לחברו, שהיה גם הוא מעורב בתקרית, נסגר התיק בשל חוסר ראיות.

"אין סיבה לסגור את התיק, כשיש הרבה ראיות. השוטרים האלה הם עבריינים ומקומם בכלא", אומר שחאדה בזעם. פרקליטתו, עו"ד תמי אולמן, אמרה כי "אם חס וחלילה תוקף אדם שוטר ודוחף אותו - מוגש נגדו כתב אישום על תקיפת שוטר. כשקורה ההיפך, ראינו כעת איך במח"ש סוגרים תיקים. לא נותר לי אלא לפעול".

בני המשפחה הגישו ערעור על ההחלטה. "אני ערבי, זה הסיפור", סיכם שחאדה בתסכול. ואם כך נראית חקירה של מח"ש - מה הפלא שאלו המסקנות שאליהן הגיע?

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר בתגובה: "לאחר שנשקל מכלול הנסיבות, הוחלט להעמיד את אחד השוטרים לדין משמעתי בגין שימוש בכוח. עוד הוחלט כי הקצין יפצה את שחאדה כספית. קצין נוסף יעמוד לדין משמעתי בגין שימוש בכוח נגד מתקהלים".