מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיעה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי להסדיר הליכים במשפט שמתנהל נגדה בפרשת הולילנד. זקן, שהורשעה לפני כשבועיים במרמה והפרת אמונים בפרשת רשות המסים, ממתינה לגזר דינה והביעה חשש שלא תוכל להשתתף בבר מצווה של בנה.

"יש דבר אחד שמישהו באיזשהו מקום שכח, אבל אני אמא לשלושה ילדים, ולהיות אמא במערכת שאני נמצאת בה כבר למעלה מחמש שנים זה לא דבר קל", אמרה זקן לעיתונאים שליוו אותה. "הבן הצעיר שלי יחגוג בעוד חודשיים וחצי בערך בר מצווה, והוא בטראומה כי הוא לא יודע אם אמא שלו תהיה בבר מצווה שלו. אתם מבינים לאן אנחנו מגיעים? באיזהו מקום ששוכחים שמדובר בבני אדם".

זקן סיפרה על חוסר הוודאות שבו היא חיה בתקופה האחרונה. "כשקיבלתי את הכרעת הדין הוא בא לשאול אותי, 'רגע אמא, אז תהיה לי בר מצווה? את תהיי בבר מצווה שלי? את עדיין מאמינה בבית המשפט?', אז עניתי לו שאני עדיין מאמינה בבית המשפט ואני מאמינה שתינתן לי ההזדמנות להראות לבית המשפט את מה שאולי לא היה נראה נכון, ולא הובן כמו שצריך היה להיות, ובית המשפט ייתן החלטה אחרת".

"יש לי אמון בית המשפט ובשופטים ואין לי אמון במי שהביא את כל הנושא הזה לבית המשפט. ואני לא רוצה לחשוב לרגע שאאבד את האמון הזה", הוסיפה זקן. כנשאלה אם יש לה כעס כלפי אהוד אולמרט ענתה זקן בשלילה ואמרה "אני כועסת רק על דבר אחד - שהוא לא ראש ממשלה, כי המדינה שלנו הייתה צריכה להיות עם ראש ממשלה כמו אהוד אולמרט. זה הכעס היחידי שלי".

ניסתה לקדם אינטרסים של אחיה

לפני כשבועיים הרשיע בית משפט השלום בירושלים את שולה זקן במרמה, בפרשת רשות המסים. זקן הואשמה בעבירות של מרמה והפרת אמונים, בטענה כי ביצעה פעולות שונות במטרה להשפיע על מינויים בתוך רשות המסים. השופט כתב בהחלטתו: "לא מצאתי בדברי הסנגורים של זקן דברים שיכולים להגן עליה".

ראשיתה של הפרשה - לפני שבע שנים. מכתב האישום נגדה עולה כי בתקופה בה כיהן אהוד אולמרט כשר אוצר, לא אפשרה לראש הרשות באותה תקופה ג'קי מצא לפגוש אותו כדי למנוע מינויים ברשות המסים. זאת, על מנת לאפשר לקדם אינטרסים של אחיה, יורם קארשי.

משפטה של זקן, שהופרד ממשפטם של יתר הנאשמים בפרשה - הוא האחרון שהסתיים. מצא נידון לשנת מאסר לאחר שהורשע בהפרת אמונים וסיוע במתן שוחד. קארשי נידון לשנת מאסר בגין מתן שוחד.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק