"שרה לא מעורבת" (צילום: פלאש 90, חדשות)
"גיבוב של השמצות". הזוג נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

במשרד מבקר המדינה יוסף שפירא עמלים בתקופה האחרונה על דוח חדש הבוחן את ניהול ההוצאות במעון ראש הממשלה, זאת בעקבות שורה של פרסומים על הוצאות חריגות שנרשמו שם במהלך כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טיוטא של הדוח, עליו עובדים במשרד המבקר כבר כמה חודשים, נמסר ללשכת ראש הממשלה ולנתניהו עצמו. ביום חמישי הועברה טיוטה נוספת, ככל הנראה הסופית לתגובה של ראש הממשלה, רעייתו ונציגיהם. במשרד מבקר המדינה טוענים כי אחרי קבלת התגובה מלשכת ראש הממשלה, היא תיבחן והדוח יתפרסם לציבור.

מבקר המדינה, יוסף שפירא (צילום: חדשות 2)
בודק את הטענות. שפירא | צילום: חדשות 2

מלבד הדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה, הממונה על השחיתות במשרד מבקר המדינה, תת-ניצב בדימוס עמיחי שי, נפגש עם שניים שתובעים את נתניהו: גיא אליהו ומני נפתלי. השניים סיפרו לשי שורה ארוכה של אירועים שהתרחשו לטענתם, שנוגעים באי סדרים כספיים לכאורה במעון. גם טענות אלה נבדקות אצל מבקר המדינה, שם יחליטו כיצד לטפל בהם.

מני נפתלי (צילום: חדשות 2)
טוען לאי סדרים. מני נפתלי | צילום: חדשות 2

ממשרד מבקר המדינה נמסר כי "ביום חמישי נשלח נוסח כמעט סופי למבוקרים הרלוונטיים בביקורת על הוצאות מעון ראש הממשלה. הטענות החדשות, שאכן נמסרו בעת האחרונה למשרד מבקר המדינה נבחנות לפני קבלת החלטה על השלב הבא".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מדובר בגיבוב של השמצות חסרות כל אחיזה במציאות ושל שקרים בוטים מפיו של מני נפתלי, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, המנהל נגד משפחת נתניהו קמפיין זדוני ואלים".