בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בשעות הצהריים 25 שנות מאסר על אמנון לוי, תושב בני ברק בן 49, שהורשע בעבירות חמורות ביניהן מספר מעשי אונס, מעשה סדום וניסיון רצח של צעירה איתה היה במערכת יחסים מאז שהייתה בת 15.

על פי גזר הדין, לוי ביצע כלפי המתלוננת, כיום בת 24, סדרה של מעשים חמורים ביותר שהתפרשו על פני תקופה של כארבע שנים. במהלך שנים אלו ביצע בה מעשי אינוס ומעשי סדום, תקף אותה במספר הזדמנויות ואיים על חייה.

בכתב האישום מתואר כי בשנת 2007, לאחר שנפרדו השניים באופן רשמי, הפתיע אותה לוי בזמן שהלכה ברחוב עם חבריה. על פי כתב האישום הוא ביקש לשוחח עמה ביחידות, ולאחר שהתלוותה אליו חנק אותה, הכה אותה בפניה והטיח את ראשה במרצפת אבן.

יפצה את המתלוננת ב-200 אלף ש"ח

לוי נמלט מהמקום והותיר אותה שחוסרת הכרה ושותתת דם. לאחר שפונתה לבית החולים היא אובחנה עם נזק מוחי שנגרם ככל הנראה מחנק. המתלוננת שבה להכרתה רק לאחר שלושה שבועות והשתחררה מבית החולים כעבור מספר חודשים.

בהחלטתם ציינו השופטים כי ללוי אישיות עבריינית, בעקבות העובדה שלא היה מוכן להרפות מהמתלוננת ולהניח לה לחיות את חייה. הוא חזר ומימש את איומו כי אם לא תהיה שלו, היא "לא תהיה של אף אחד אחר".

בנוסף לעונש המאסר הכבד שהוטל עליו, נדרש לוי לשלם למתלוננת פיצוי כספי בסך 200 אלף שקלים. לטענת השופטים סכום זה נועד לפצות אותה לאחר שנגרם לה נזק רפואי בלתי הפיך.

המתלוננת: "הוא מאשים אותי"

"אני מודה לכל השופטים, למדינת ישראל, ואני חושבת שזה מגיע לו", אמרה בצהריים המתלוננת לחדשות 2 באינטרנט, לאחר מתן גזר הדין. "זה עוד לא נגמר, זה ייגמר סופית כשאני אשתקם מבחינה נפשית, אבל זה נגמר, זה מאחוריי, די, זה עבר".

היא הוסיפה, "הוא עד עכשיו לא מודה. בגלל זה בית המשפט החמיר בעונש שלו ולא התחשב בו. הוא מאשים אותי. הוא מטיל את האשמה על כולם".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק