הרכב בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום כ-5 וחצי שנות מאסר בפועל ועוד 10 חודשי מאסר על תנאי על אברהם כץ, פדופיל חרדי בן 39, אשר הורשע במעשים מגונים ואונס בקטינים. עקב מצבו הכלכלי של המורשע, החליט בית המשפט לוותר על קנס כספי.

"הנאשם לא הביע חרטה או הסתייגות מהמעשים שיוחסו לו", נכתב בנימוקי בית המשפט בעניין העונש. "מעשיו מלמדים על תפיסת מציאות מעוותת. יש להרחיק את הנאשם מהחברה, מכאן עונש המאסר צריך להיות מרתיע, ללמד לקח".

בגזר הדין נכתב, "הנאשם הורשע בביצוע עבירות מין בשלושה אישומים. באישום הראשון הורשע במעשה מגונה לאחר שהציג תמונות עירום לבחור צעיר, באישום השני הורשע במעשה מגונה בקטין ובאישום השלישי הורשע במספר עבירות של מעשה סדום בקטין".

הפדופיל טוען: "הפלילו אותי"

כץ מכחיש מכל וכל את הטענות נגדו. בנוסף, מייחס כץ את ההאשמות נגדו לסירובו לתת גט לאשתו במשך שנים רבות וסכסוכים פנימיים ברחוב החרדי אשר הביאו להפללתו בעלילות אלה.

עו"ד אריאל הרמן, סנגורו של כץ ציין בסוף הדיון כי "העונש לא מידתי ביחס למה שמרשי הואשם בו בסופו של דבר, על מה שהוא הורשע היה צריך לקבל עונש נמוך הרבה יותר, אנחנו מתכוונים לערער גם על ההרשעה וגם על העונש".

"זוהי תקופה שבה מקבלים על עבירות מסוג כזה עונשים כבדים", הוסיף עו"ד הרמן, "אך אם תראו את הכרעת הדין, לפחות על פי בית המשפט הן נעשו בהסכמה והן לא חמורות במידה שתצדיק עונש כזה".