פרשת הרב פינטו: ארביב יועמד לדין
מאמץ להגיע להסדר טיעון עם הרב פינטו | צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP

פרשת הרב והניצב: פרקליטיו של הרב יאשיהו פינטו נועדו היום (א') עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ועם צמרת המערכת המשפטית, בפגישה מרתונית שנמשכה שבע שעות - זאת במטרה לגבש הסדר טיעון עם פינטו עד סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשרד המשפטים מנסים לגבש כתב אישום מתוקן, דל מאוד באופן יחסי, במטרה לאפשר לפרקליטות לחקור את ארביב באזהרה. בקרוב צפויים פרקליטיו של פינטו להעמיד בפניו את האפשרויות: שיתוף פעולה בתמורה לכתב אישום מרוכך במסגרת הסדר טיעון, או כתב אישום מלא.

בימים הקרובים עומדות להתקיים פגישות נוספות בין פרקליטי הרב פינטו לבין צמרת משרד המשפטים, בהם פרקליט המדינה שי ניצן וראש מח"ש אורי כרמל, בניסיון לגבש את הסדר הטיעון.  

פינטו דורש: לגנוז כל התיקים נגדי

בשבוע שעבר נועדו פרקליטיו של פינטו עם היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וראש מח"ש, ודנו על המחיר שהמדינה תתבקש לשלם בעבור שימוש בראיות לכאורה, שאספו פרקליטיו של פינטו נגד אחד מחסידיו בעבר הלא רחוק - ניצב מנשה ארביב.

היועמ
יסכים לגניזת התיקים נגד פינטו? וינשטיין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

לאחר הפגישה פורסם בחדשות 2 כי נרשמו פערים גדולים בין הצדדים וכי הרב פינטו אינו מוכן לכל הסדר שלא כולל את גניזת כל התיקים נגדו.

הפרקליטות גיבשה שני כתבי אישום שונים וחמורים נגד פינטו, ונראה כי מחיר המידע שיעביר האחרון למדינה יעלה לה בגניזתם. מנגד, במשרד המשפטים נחושים להגיש כתב אישום נגד פינטו, שבו הם רואים "תופעה שמשחיתה פוליטיקאים, קצינים בכירים במשטרה ועיתונאים".

הפגישה נערכה ברוח טובה, אחרי החלטתו של ויינשטיין, שלפיה לנוכח החומר שאספה המחלקה לחקירות שוטרים בעניינו של ניצב מנשה ארביב - יש מקום לעבור לחקירה גלויה בפרשה, כלומר, לחקור את ארביב כחשוד תחת אזהרה.