ג'אריסי הולך לבחירות חוזרות
ימשיך לכהן כראש העיר? סאלם | צילום: חדשות 2

בית המשפט העליון החליט הבוקר (ג') לבטל את החלטת שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת, והורה על קיום בחירות חוזרות לראשות העיר. ההחלטה בת 30 העמודים ככל הנראה מסיימת את הפרק האחרון בסאגה, שנמשכה יותר מארבעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכך, קיבלו שופטי העליון את עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שהמליץ לפני כחודש על עריכת בחירות חוזרות בעיר. בין היתר, המליץ גם משרד הפנים לנקוט במהלך, בשל אי סדרים בניהול הבחירות, בהם גם טענות לזיופים ולכך שתושבים ששהו בחו"ל ובבתי הסהר הצביעו בקלפי.

במחנה של עלי סלאם, ראש העיר המכהן שניצח כביכול בבחירות מול ראמז ג'ראיסי שכיהן כראש העיר מאז 1994, מרוצים מההחלטה ואומרים כי עכשיו הבוחר יחליט מי יעמוד בראשות העיר ולא בית משפט זה או אחר. "אנחנו בטוחים שגם לאחר הבחירות שיתקיימו בתקופה הקרובה עלי סאלם יעמוד בראשות העיר", אמרו מקורביו.

יחזור לראשות העיר? ג'ראיסי
יחזור לראשות העיר? ג'ראיסי | צילום: חדשות 2

"הבחירות היו לקויות מכף רגל ועד ראש"

לעומתם, במחנה של ג'ראיסי, המועמד מטעם מפלגת חד"ש, לא היו מרוצים מההחלטה, לאחר שהפסיד את ראשות העיר בגלל יתרון של תשעה קולות בלבד ליריבו.

את ההחלטה על קיום הבחירות החוזרות קיבלו נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, והשופטים יצחק עמית ודפנה ברק-ארז. בהחלטתו, קבע השופט עמית כי "יש להביט על ערעור הבחירות שבפנינו, באספקלריה רחבה יותר. לאחר שורה של הליכים הנוגעים לבחירות בעיר נצרת, התמונה המצטיירת היא כי הבחירות הנוכחיות היו לקויות 'מכף רגל ועד ראש'".

עמית הוסיף: "בנסיבות אלה, ועל רקע הפרש של תשעה קולות בלבד לטובת סאלם מול 11 קולות לגביהם יש חשד של ממש לטוהר הבחירות, הנצחת תוצאות בחירות במצב דברים זה, היא תוצאה קשה יותר מאשר הותרת המצב על כנו".