שנתיים וחצי עברו מאז נשלח חנן גולדבלט לכלא אחרי שהורשע בשורה של מעשי אונס ומעשים מגונים בצעירות שלמדו אצלו משחק, הכריע בית המשפט העליון באופן סופי בערעור שהגיש השחקן על הכרעת הדין ועל עונשו.

בית המשפט זיכה את גולדבלט מסעיף אחד של אינוס במרמה והפחית שנה אחת מעונשו. בכך קבלו השופטים חלקית את ערעורו וגזרו עליו שש שנות מאסר - שנה פחות מהעונש שנגזר עליו לפני שלוש שנים. המשמעות: בניכוי שליש על התנהגות טובה גולדבלט צפוי להשתחרר בתוך שנה וחצי.

אהוד ערמוני, חבר ילדות של גולדבלט אמר, כי גולדבלט חש הקלה בעקבות קיצור העונש. הוא הוסיף כי הוא שומר על חנן, "אני חושש שהוא יזיק לעצמו".

"הוא מאוד קיווה שהעונש ישתנה באופן דרמטי, אבל הוא מברך גם על ההקלה הזו", אמרה עורכת דינו הבוקר בבית המשפט העליון בירושלים. מלבד עורכי דינו, ליוו את גולדבלט גם חברים להכרעה הגורלית. "הוא היה במצב רוח טוב עד עכשיו, אבל היה לו לחחץ רב לפני החלטת בית המשפט. אני מקווה לשמור עליו שלא יעשה שום דבר שיפגע בו". 

"הערעור שלו למעשה נדחה הוא נשאר עבריין מורשע", אמרה עו"ד רקפת סגל מוהר מהפרקליטות לאחר ההחלטה. "בקשר לאישום אחד, הוא שונה מ'אינוס במרמה' ל'קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות'. בכום הפיצוי אמנם הופחת, אך השופטים של בית המשפט העליון השאירו את עצם הפיצוי על כנו".

הורשע בביצוע עבירות מין בחמש נשים

גולדבלט הורשע ביולי 2008 באונס בכוח של נערה בת 16 ובאונס במרמה של צעירה בת 20. בנוסף, הורשע גולדבלט במעשה סדום ובמעשים מגונים בשלוש נערות בגילאי 15-17. כמו כן קבע בית המשפט כי הוא אשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות ועונשו.

בנובמבר 2008 הטיל עליו בית המשפט עונש מאסר של שבע שנים ושנתיים מאסר על תנאי. כמו כן הוא נדרש לשלם לשתי המתלוננות 25 אלף שקלים כל אחת.

מדמות חינוכית לאיש מתועב

גולדבלט הכחיש לאורך כל הדרך את החשדות המיוחסים לו. "משיא הפופולאריות ודמות חינוכית לילדים הפכתי לאיש מתועב", אמר בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש. "הפכתי לטפיל".

בראיון לחדשות ערוץ 2 הודה בעבר גולדבלט שאכן קיים יחסי מין עם שתיים מהמתלוננות, אך הדגיש כי המעשים היו בהסכמה. לגבי נשים נוספות שהתלוננו שהשחקן תקף אותן או אנס אותן, טען גולדבלט כי "לא היו דברים מעולם".

גם חבריו התקשו להשלים עם המעשים שיוחסו לו וביקשו להגן עליו. "האשמה נגד חנן תלושה מהמציאות", אמר במהלך המשפט חברו הטוב מימי תוכנית הילדים "בלי סודות", השחקן אושיק לוי.

באולם בית המשפט העידה גם נעמי פולני שעבדה עם גולדבלט בלהקת התרנגולים. "זאת תדהמה", אמרה. "הוא איש עדין ומחוזר, הוא לא צריך להטריד אף אחת".