דמיאן קרליק יוכל ללכת חופשי בתאו: בית המשפט המחוזי בתלאביב החליט הבוקר כי הנאשם ברצח חמשת בני משפחת אושרנקו ישוחרר מהאזיקים שכבלוהו למיטתו ומהאזיקים ברגליו. קרליק היה אזוק במשך כל שעות היממה מחשש שייפגע בעצמו. כעת, משהוסר החחש הוחלט להפסיק לאזוק אותו.

מאז שנעצר נאזק קרליק בידיו וברגליו, אך בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית מטעם שירות בתי הסוהר שקובעת כי הוא אינו מסוכן לעצמו ולאחר שנשללה סכנת ההתאבדות, בהסכמת הצדדים הוחלט שקרליק, יוכל ככל האסירים להסתובב חופשי בתאו.

בדיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט על תנאי כליאתו של קרליק שלא בנוכחותו, נקבע גם כי בזמן הטיול בחצר, לו זכאים אסירים, יוכל להסתובב קרליק ללא אזיקים ברגליו.

בתקופה האחרונה, בעקבות עלייה רבה של מקרי התאבדויות בקרב אסירים, בהם התאבדותו של דודו טופז ואסף גולדרינג, מקפידים בשירות בתי הסוהר לא לקחת סיכונים, ובתיקים מתוקשרים, עושים את כל המאמצים למנוע מאסירים לשים קץ לחייהם.

קרליק: הודיתי ברצח כי עינו אותי

לפני כשבועיים נפתח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה משפטם של דמיאן ונטליה קרליק, הנאשמים בטבח ששת בני משפחת אושרנקו בחודש אוקטובר האחרון. לראשונה מאז נחשפו פרטי הפרשה המזעזעת, נאלצו בני הזוג להשיב לאישומים החמורים נגדם ולמסור את גרסתם באשר למה שאירע באותו הלילה בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו.

פרקליטו של דמיאן קרליק טען בפתיחת המשפט הדיון כי הודאתו של דמיאן, כי קרליק דקר למוות בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו, הוצאה ממנו בכוח ותחת עינויים. אשתו נטליה, המואשמת בהריגה, טענה כי לא ידעה כלל על כוונתו של בעלה לרצוח את בני המשפחה. פרקליטה של נטליה, עו"ד אבי כהן, טען כי לפרקליטות אין די ראיות כדי להרשיע אותה בעבירה המיוחסת לה, והוסיף כי נטליה ידעה כי בעלה מתכנן שוד, אך לא רצח.

בחודש נובמבר האחרון הוגש כתב האישום נגד בני הזוג ובו מתואר בין היתר כיצד רצח בדם קר, לכאורה, דמיאן, בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו. בפרטי פרטים מתואר מסע הרצח של בני המשפחה, וכן את הניסיות לטשטש עקבות לאחר הרצח.

טבח משפחת אושרנקו - סיקור מיוחד 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח