בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד חמישה מעורבים בחטיפתה של המיליונרית מירושלים. הבוקר הותר לפרסום שסיפור החטיפה אינו בהכרח האישום המרכזי נגד שניים מהם, מיכאל ירוסלבסקי מואשם בניסיון לרצוח איש עסקים, בעל חניון מהמרכז שגם על שמו הוטל צו איסור פרסום. בנוסף אליו מקסים גורביץ' מואשם בקשירת קשר לרצח.

על פי כתב האישום שיוגש, הגיע הקורבן לפתח ביתו ב-8 באוקטובר 2009 בשעה 21:00, כשלפתע עצרה מכוניתם של שני הנאשמים בסמוך אליו. מהרכב יצא אחד הנאשמים עם נשק, ירה בבעל החניון שלושה כדורים ונמלט מהמקום. למזלו של הקורבן, לא הצליחו הנאשמים לחסלו והוא אף הצליח לקלוט את המספר שהופיע על לוחית הרישוי של המכונית.

כשהגיעו השוטרים לערוך חיפוש בדירתו של ירוסלבסקי, הם מצאו שם אקדח התואם את הקליעים שנמצאו בזירת ניסיון ההתנקשות ופריטים נוספים הקושרים אותו למעשה, ביניהם תחפושת עם זקן התואמת לתיאור שנתן הקורבן למשטרה ולוחיות רישוי מזויפות עם ספרות התואמות לאלו שמסר בעל החניון.

הסיבה לניסיון הרצח, כך לפי כתב האישום, היא חשש לאובדן הכנסה מצד ירוסלבסקי, שעבד כמנהל משמרת בחניון שבבעלותו של הקורבן בפתח תקווה. "בתקופה בה הועסק במקום מעל ירוסלבסקי מדי חודש ב-200,000 שקלים וכאשר נודע לו שהחניון עומד בפני מכירה, חשד שהוא עשוי לאבד את התרנגולת שמטילה עבורו ביצי זהב", אמר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק שמואל באבאי, ראש מחלקת תשאול ביחידה המרכזית בתל אביב.

שלושת המעורבים הנוספים בפרשת חטיפת המיליונרית - רוברט אבאיב, נתי פטרקוב ומרינה פישמן ריבקוב נאשמים במעורבות במקרה חטיפה נוסף שאירע בחודש פברואר השנה בפתח תקווה. על פי כתב האישום, בעזרת מודיעין שסיפקה פישמן ריבקוב, חטפו שני הנאשמים עובדת בסניף להמרת מטבעות בעיר. על פי כתב האישום הם הכניסו אותה בכוח לרכב, דרשו ממנה להכניס אותם למשרדה, שדדו כמיליון שקלים, כפתו אותה בחבל ונמלטו מהמקום.

החטיפה שזיעזעה את המדינה

בתחילת החודש, הותרה לפרסום הפרשה הפלילית החמורה שתועדה כולה במצלמות האבטחה - אשת עסקים בירושלים ועוזרת משק הבית שלה שנחטפו והוחזקו בדירת מסתור. "אני לא מכיר אירוע בסדר גודל כזה בעשור האחרון", אמר סנ"צ חיים ניסים.

החוטפים הכריחו את אשת העסקים, כשהיא כפותה בנייר דבק, לשלוח פקס הכתוב במו ידיה לרואי החשבון שלה ובו הנחיות מפורשות להעביר 3.5 מיליון שקלים לחשבון בבולגריה, השייך לאחד מהחוטפים.

סנ"צ ניסים מעיד כי החוטפים מיכאל ירולבסקי, נתי פטרקוב ורוברט אבייב פעלו במקצועיות רבה ועשו הכנה מקדימה לחטיפה. "הסיכוי שהן היו יוצאות בחיים אם הכופר היה משולם הוא קלוש ביותר", הוא אמר ומגלה כי חוקיר המשטרה מייחסים לחבורת החוטפים אירועי שוד נוספים, ואף ניסיון לרצח במרכז הארץ.

תחילת הפרשה לפני כחודש וחצי, אז הגיעו על פי החשד הגברים לביתה של אשת העסקים בשנות ה-60 לחייה, כשאחד מהם - שהיה חמוש באקדח ולבוש אפוד עם הכיתוב ביטחון - דפק על דלתה. משנפתחה הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באקדח עלה האישה ועל מנהלת משק הבית שלה והורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

תוך כדי שהשתיים ארזו את חפציהן, החוטפים לקחו מהן את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה שני מחשבים אישיים וגם תכשיטים יקרים. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת ה-50 תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, וסיפרו כי למיטב הבנתן נשקפת סכנה לחייהן. מפקד המחוז ניצב אהרון פרנקו הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לאתר את החטופות ואת חוליית החוטפים.

החוטפים דרשו: שלושה מיליון דולר וחצי

במהלך החקירה התקבל פקס בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה, אצל רואה החשבון שלה המתגורר בלוקסמבורג, שבו היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר בפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק