האסיר יפגוש את בנו לראשונה | צילום: רויטרס, חדשות

שירות בתי הסוהר בשירות ההלכה האסלאמית? בית המשפט המחוזי קבע כי אסיר מוסלמי בן 51, המרצה עונש מאסר של שנתיים ועשרה חודשים, ייצא לחופשה מיוחדת על מנת לפגוש לראשונה את בנו שנולד ולערוך לו מילה. בשב"ס התנגדו לשחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסיר, המרצה מאסר בגין עבירות סמים, תעבורה והפרעה לשוטר, הגיש בקשת רבות לשירות בתי הסוהר על מנת שיתאפשר לו לערוך מילה לבנו, כמצוות דתו, אולם גורמי המודיעין בשב"ס התנגדו לבקשה, למרות המלצת גורמי הטיפול בסוציאליים, בטענה שלאסיר הייתה מעורבות עם סמים במהלך מאסרו.

בלית ברירה פנה האסיר באמצעות עורך הדין משה שוחטמן לבית המשפט המחוזי בלוד, בבקשה לאפשר לו לצאת לחופשה מיוחדת. המדינה טענה מנגד כי מכיוון שהאסיר מוסלמי, ההלכה מאפשרת לערוך לבנו מילה עד גיל 13. במהלך הדיון אף ביקשה המדינה לערוך את טקס המילה בבית הסוהר.

השבוע, לאחר מאבק של חצי שנה, קיבל סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי, השופט אברהם טל, את העתירה והורה לשב"ס להוציא את האסיר לחופשה, על מנת לראות את בנו בפעם הראשונה ולערוך לו מילה בחיק משפחתו. האסיר ייצא מהכלא במהלך חודש אוקטובר.

"טענת השב"ס שעל האסיר להמתין 13 שנה לעריכת מילה לבנו בשל היותו מוסלמי מקוממת במיוחד ומוטב היה שלא תיאמר כלל", אמר עורך דינו משה שוחטמן. "טוב עשה בית המשפט שאפשר לאסיר לראות את בנו בהזדמנות הראשונה ולערוך לו ברית מילה כמצוות דתו".