בית המשפט העליון החליט הבוקר להפחית משמעותית את עונשם של דורסיה למוות של מיטל אהרונסון ז"ל. עונשו של שי סימון, האיש שהורשע בנהיגה ברכב הדורס, קוצץ מ-20 שנות מאסר ל-14, ובנוסף טען בית המשפט כי לא ניתן להרשיע את ימיני בביצוע עבירת "פגע וברח" - כי אם בסיוע בלבד. לפיכך, קוצץ עונשו של ימיני מחמש שנים לשנתיים וחצי בלבד.

אמה של מיטל הגיבה הבוקר בצורה קשה לגזר הדין החדש. "אנחנו מרכינים את הראש וחוזרים הבייתה", אמרה האם ליאורה בשיחה עם ערוץ החדשות. "אנחנו אבלים. בית המשפט העליון סובב את הסכין בגבנו".

גם מלי יזדי, שנפגעה בתאונה, הביעה היום מורת רוח מהקיזוז בעונש. "התחושות קשות מאוד, כאילו פגעו בי עוד פעם", אמרה בשיחה עם ערוץ החדשות. "זה החזיר אותי לתאונה. הורידו את חיי ערך האדם ל-14 שנים. זה לא עונש מספיק חמור, גם 20 שנה היה מעט מדי. הפחתת עונשים לא תמגר את תופעת תאונות ה'פגע וברח'".

בשנה שעברה, עם מתן גזר הדין, הגיבו בני משפחתה של אהרונסון אחרת. "הניצחון שלנו הוא ניצחון של כל עם ישראל, אני מאמינה שבעקבות גזר הדין, אנשים יחשבו פעמיים לפני שהם מקפחים את חייהם של אחרים, ולפני שהם הורסים את חייהם של משפחות שלמות", אמרה אז בבית המשפט ליאורה אהרונסון. "שום דבר לא יחזיר את מיטל, אבל זה המעט שיכול להעיד שחייה של מיטל לא נקטעו לשווא. אם יינצלו חיים, ואם אמא אחרת לא תצטרך להתמודד עם אבדן של בת, אז הרווחנו".

השופט בגזר הדין הראשון: הגיעה העת להעלות את הרף

גם חברתה של מיטל, שנפצעה קשה בתאונה הביעה שביעות רצון מחומרת גזר הדין. "השופט מיצה את הדין והשתדל לתת כמה שיותר ואני מצדיעה לו וחושבת שצריך להעניש את האנשים האלה בתקווה שתהיה פחות פשיעה", אמרה ידזי מחוץ לאולם, דקות אחרי הקראת גזר הדין. "אני אמשיך בחיים, יש לי את הצרות שלי ואת הקשיים הפיזיים ונפשיים להתמודד איתם, בי הם כבר לא יכולים לפגוע יותר ממה שהם פגעו".

השופט גורפינקל ציין בגזר הדין הראשון שניתן כי "יש מקום לתת עונשים מצטברים. הגיע העת לומר כי מי שעולה על רכב תחת השפעת אלכוהול, דינו כמי שיורה בנשק ללא אבחנה, והגיעה השעה להעלות את הרף". בהחלטתו התייחס השופט לדברי אמה של מיטל, שפנתה בדברים נרגשים לבית המשפט ותיארה את יחסיה עם מיטל ז"ל. "בכל הדיונים הופיעה האם עם תמונתה של מיטל, ופניה היפים ניצבו כל עת הדיונים מול כל באי בית המשפט", לשון גזר הדין.

"גזר הדין חמור ככל שיהיה, לא יהיה בו כדי לנחם את משפחתה של מיטל", אמר השופט. "אולם אם יהיה בכך כדי לחסוך חיים, כי אז קורבנה של מיטל לא היה לשווא. מי ייתן שגזר הדין ישמש גלעד על קברה הרענן של מיטל ז"ל, ויביא מעט מזור לנשמותיהם של בני המשפחה הפגועים, ויביא נחמה כלשהי למכאוביה של מלי יזדי".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק