שלושה מגשרים שונים ניסו לגשר בין שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, לבין ליליאן פרץ, מנהלת משק הבית שתבעה אותה. אחרי ששני הגישורים נכשלו, מונה בהסכמת הצדדים עורך הדין נחום פיינברג, מומחה לדיני עבודה.

הוא קיים ארבע ישיבות גישור ארוכות עם פרקליטה החדש של שרה נתניהו, ד"ר יוסי כהן, עם פרקליטה של פרץ ועם השתיים. ליליאן פרץ תבעה, כזכור, 300 אלף שקלים משרה נתניהו בעבור שורה של זכויות עובד שקופחו ממנה לטענתה, וכן בעבור עוגמת נפש וסבל.

המגשר קבע כי בעניין התביעה לפיצויי פיטורין: "לדעתי יקשה על התובעת להוכיח כי קיימות נסיבות שבהן הייתה זכאית להתפטר ולקבל פיצויי פיטורים". באשר לטענתה של פרץ כי שולם לה שכר נמוך משכר מינימום, כתב המגשר: "לא מצאתי כי הגברת פרץ השתכרה מתחת לשכר מינימום".

"התנהגות בלתי ראויה"

המגשר עבר סעיף-סעיף, ומצא שעל הגברת נתניהו לפצות את ליליאן פרץ על פי המפתח הבא: בעבור עבודה בשבת - 7,000 שקלים, בעבור ימי חופשה - 4,500 שקלים, בעבור החזר נסיעות 13,000 שקלים ובעבור דמי הבראה 3,000 שקלים.

שרה נתניהו הציגה בפגישת הגישור טיוטה של תביעה נגדית, עליה דיווחנו אמש. המגשר, ששמע את שתי הנשים ופרקליטיהן, מתח ביקורת חריפה על פרץ: "קשה לקבל את ההתנהגות הבלתי ראויה, אם לא לומר כוחנית ואכזרית, כאשר הגברת פרץ יצאה למסע נקמה תקשורתי ומסע 'חיסול' ממוקד של הגברת נתניהו. הגברת נתניהו הפכה לשק חבטות. זכותו של אדם להגיש תביעה, אבל קשה לקבל מהלך של נקמנות מחוץ לבית הדין, המשפיל, מבזה ופוגע בצד האחר. מטרתו של מהלכה של הגברת פרץ היה לעשות את הגברת נתניהו ללעג בציבור. זוהי פעולה אלימה במיוחד שאיני יכול להשלים עמה".

"התנהגות חמורה", ליליאן פרץ | צילום: חדשות 2

ובשורה התחתונה כותב המגשר: "הגעתי למסקנה שהתנהלותה של הגברת פרץ לאחר סיום העבודה חמורה מעין כמוה, הקלות שבה נשפך דמה של הגברת נתניהו מחוץ לכתלי בית הדין לעבודה שוללת ממנה את הזכות לקבל תשלום כלשהו מהגברת נתניהו. במילים אחרות - כל כסף שמגיע לה מגברת נתניהו, מתקזז".

"ליליאן פרץ עברה שתי בדיקות פוליגרף ובשתיהן היא יצאה דוברת אמת", אומר הערב בתגובה, עו"ד אסף שרעף, המייצג את ליליאן פרץ. "אין לי ספק, שבסופו של יום, כאשר בית המשפט יחקור את העדים ויבדוק את כל המסמכים שאנחנו נגיש לו, הוא יקבע באופן חד משמעי שהגברת ליליאן פרץ עברה סדרת עינויים בביתם של שרה נתניהו ובנימין נתניהו ויפסוק לטובתה את מלוא הסכומים שנקבעו".

עו
"פרץ דוברת אמת", עו"ד אסף שרעף | צילום: חדשות 2

הצדדים התחייבו שלא לעשות שימוש במסמך הזה - בוודאי שלא לפרסמו במישרין או בעקיפין. בסוף השבוע הודיע פרקליטה של ליליאן פרץ לבית המשפט על כשלון הגישור. התיק חוזר עכשיו להתנהל בבית הדין לעבודה בחיפה. שרה נתניהו צפויה לחדש את איומה, ובתוך ימים להגיש תביעת נזיקין נגד ליליאן פרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק