ילדה ( אילוסטרציה) (צילום: חדשות 2)
התעללות קשה בבנותיה. תמונת המחשה | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום כתב אישום חמור נגד אם, בת 40, בגין התעללות בשלוש בנותיה בנות 10, 8 ו-4. על פי האישום, האם הכתה את הילדות, כלאה אותן בדירה, מנעה מהן מזון והכריחה אותן לאכול פלפלים חריפים. האם נאשמת בהתעללות בקטין חסר ישע, בתקיפה בנסיבות מחמירות ומעשה סדום.

על פי כתב האישום, בתחילת שנת 2008 עברו הנאשמת ובנותיה להתגורר בדרום הארץ. האם לימדה את בנותיה בבית ולא במוסדות חינוכיים, והייתה אמורה להכין תוכנית לימודים לצורך אישור משרד החינוך את הלימודים בבית לשנת הלימודים הבאה.

על פי האישומים נגדה, האם ניתקה את בנותיה הקטנות מקשרים חברתיים, הותירה אותן בגפן בדירה, אילצה אותן לבצע את עבודות הבית בשעות הלימודים ואסרה עליהן לצאת מהדירה, לצפות בטלוויזיה ולחשוף את גופן.

מכות ופלפלים חריפים

עוד מפרט כתב האישום כי האם נהגה להעניש את בנותיה בכך שמנעה מהן מזון, הכתה אותן בכל חלקי גופן באמצעות ידיה, רגליה ובאמצעות נעליים וגם הכריחה אותן לאכול מאכלים חריפים. האם גם נהגה להעליב את הילדות וכינתה אותן בכינויי גנאי קשים. כך למשל כינתה האם את בתה הבכורה "עצלנית, שקרנית, סוטה בדרכה", וטענה שיש בה משהו פגום וש"היא כמו שטן".

בכתב האישום נטען כי הנאשמת נהגה להחדיר תבלין ג'ינג'ר לפי הטבעת של שתיים מבנותיה ומנעה מהן לפלוט את התבלין החריף מגופן, למרות הכאב העז שחוו.

באחד המקרים המזעזעים שמופיעים בכתב האישום תקפה האם את בתה הבכורה, חבטה בכל חלקי גופה באגרופיה ובאמצעות נעליים עיקמה את פרק כף ידה ומשכה בכוח באוזנה - בגלל שצפתה בטלוויזיה. לאחר התקיפה החדירה בכוח לפי הטבעת של הבת תבלין זנגביל חריף עד שנגרמו לה כאבים ותחושת צריבה.

במקרה אחר יצאה הבת הבכורה לפארק על מנת להחזיר את אחיותיה לדירה, על אף שאמה אסרה עליה לצאת מהדירה. לאחר שחזרה הילדה הביתה, על פי כתב האישום, הכתה אותה אמה בכל חלקי גופה באמצעות נעל. בהמשך הכריחה האם את בתה להכניס אל פיה ולבלוע עד תום שלוש כפות של תבלין חריף וכן לאכול פלפל ירוק חריף.