לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש בצהריים כתב אישום כנגד יאיר שיר מנגם, תושב העיר, בגין ביצוע עבירות מין רבות וחמורות בשמונה קטינים, ארבעה מהם אחים. לפני מספר שנים אובחן מנגם כחולה בצהבת נגיפית מסוג C. גם לאחר שידע כי הוא חולה - המשיך בביצוע המעשים. כתב האישום מייחס למנגם עבירות של מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינים, ובמעשה שעלול להפיץ מחלה.

על פי כתב האישום, לפני כ-15 שנים ביצע מנגם מעשי סדום באופן קבוע בילד בן 8 שהתגורר בסמוך לבית הוריו בנס ציונה. כדי לשכנע את הילד לשתף עמו פעולה, היה מבטיח לו כי סבו וסבתו שנפטרו לא מזמן "יגיעו אליו בחלומות".

בשנת 2001, היה נוהג מנגם להגיע לישיבה שבה למד קטין בן 15 שסבל מבעיות בעיניו. לפי כתב האישום, הוא ניגש אל הנער בתואנה שהוא רופא שיכול לסייע לו בטיפול בבעיה שממנה הוא סובל. הנער הסכים להתלוות למנגם לביקור בדירתו, ושם אמר לו כי עליו "להוציא נוזל מסוים מאיבר מינו בכדי לרפא את עינו". הקטין הבין שהמעשה נועד לצרכי "רפואה" ונענה לדרישה. לאחר מכן נגע מנגם באיבר מינו.

מעשי סדום ואינוס בארבעה אחים

הקטין, לפי הפרקליטות, ניסה לנתק קשר עם מנגם אך חשש כי המעשים יתגלו. מנגם המשיך לבצע בו מעשי סדום שכללו לעיתים נער נוסף. באחד המקרים אף אנס מנגם את הנער תוך שהוא אומר לו "שכדאי לו לשתף פעולה ולא לעשות בעיות".

בשנת 2005 כאמור, נודע למנגם כי הוא חולה בצהבת נגיפית C - מחלה הפוגעת בתפקוד הכבד, ויכולה להוביל לכך שמי שחולה בה ילקה בסרטן הכבד או יזדקק להשתלת כבד בהמשך חייו. הרופאים ציינו בפניו כי ניתן להדביק במחלה זו אדם בריא על-ידי קיום יחסי מין אנאליים.

אך מנגם המשיך. הוא נהג לבצע מעשים מגונים בשני אחים תושבי ירושלים, כשאמר להם ש"הדבר מרפא ומרגיע את הגוף". מנגם עבד אז כנהג בישיבה בה למדו. לאחר מכן, בשנת 2009, קיים יחסי מין עם אחד מהם מספר פעמים, לפני שמלאו לו 16.

בהמשך החל מנגם לבצע מעשי סדום ומעשי אינוס גם באחיהם הקטן של השניים ובאח נוסף, בן 12 בלבד. בכתב האישום נזכר עוד קטין, שהגיע לצורך שיעורים פרטיים בביתו של מנגם. גם בו ביצע מעשים מגונים.

עו"ד יאיר נהוראי, סניגורו של הנאשם, אמר היום בבית המשפט כי "מדובר בכתב אישום חמור במיוחד. מרשי מכחיש כל קשר לאירועים ולמעשים המיוחסים".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק