כותרות העבר: תועלה מגבלת המהירות (צילום: חדשות 2)
הטיול בישראל נגמר במעצר | צילום: חדשות 2

ה"טיסה" של תייר מצרפת לפנות בוקר בכביש 6, במהירות של לא פחות מ-199 קמ"ש, הסתיימה למרבה המזל בלא נפגעים - אך בכאב לא מבוטל בכיס: האיש, בן 39, הובא היום לשיפוט מהיר - שם הושת עליו קנס בגובה 20,000 שקלים. כמו כן נשללה ממנו היכולת לנהוג בישראל ב-20 החודשים הקרובים ונגזרה עליו חצי שנת מאסר על תנאי.

האיש נתפס נוהג במהירות מופרזת במכונית המרצדס שלו בקטע הכביש שמדרום למחלף עירון - בסביבות 3:30 לפנות בוקר. לשוטר שעצר אותו הסביר התייר כי "מיהר לשוב מבילוי" באזור חיפה.

ההחלטה באשר לתייר באה במקביל להרשעה תקדימית היום בבית משפט השלום בעכו של אלעד ויצמן - צעיר בן 24 שנהג במהירות מופרזת של 260 קמ"ש ותיעד זאת בסרטון שנחשף בחדשות 2 באינטרנט. אחר הצהריים התייחס ויצמן להחלטה בעניינו וטען כי נמצא אשם מבלי שתהיה סיבה מוצדקת לכך.

"זה דבר שלא קיים. לא הייתה מהירות כזאת בחיים ולא היה שום דבר", הוא אמר אחרי הדיון - והאשים: "החליטו להרשיע אותי על שום דבר. מספיק שרדפו אותי, ואם לא עורך הדין שלי - הייתי בכלא היום".

ויצמן אף טען כי "הופתעתי כשהוא אמר הרשעה" - וסיפר כי באירוע - "נסענו רגיל כמו שסיפרתי בבית המשפט – 110 קמ"ש. הסקאלה קפצה, צילמנו והעלנו לפייסבוק - וזה מה שקרה ממשחק בפייסבוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק