מבקר המדינה יוסף שפירא התייחס היום (ו') לפרשת הרב הניצב ומתח ביקורת מרומזת על הקשרים לכאורה בין הרב פינטו לבין ראש להב 443, ניצב מנשה ארביב. "לא נטען שלא להתייחס לפרשות שיש בהן חשש לפגיעה בטוהר המידות", אמר המבקר, "לא ניתן שלא להתייחס לאופי היחסים הנטען כדוגמה ליחסים שאינם אסורים על פי החוק, אבל יש בהם חשש לטוהר המידות של איש ציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המבקר הוסיף וציין בדבריו בפורום למשפט וחברה של המכללה האקדמית בנתניה כי עובד ציבור, במיוחד מי שמופקד על אכיפת החוקר אינו אדם פרטי. "אני כשופט לא הלכתי לכל מיני אירועים כשלא חשבתי שאני צריך להיות שם", הדגיש שפירא. " זה עניין אישי ומידתי, איך אדם רואה את אורח חייו".

כשהתבקש לפרט עוד על הפרשה אמר המבקר: "כשיש מידע אז יש מידע, וגם במשטרה כיום אומרים שאין מידע. אני לא יכול לדעת יותר מהמשטרה שמכירה את בעל התפקיד לפני ולפנים והתיק שלו פתוח בפניה".

מבקר המדינה הדגיש כי אם הנושא ישוב לשולחנו יבדוק אותו. "במינוי של ניצב ארביב היה מידע כללי של עיתונאית שלא נתמך בשום ראיה, והוא הגיע יום לפני המינוי", הסביר שפירא, "כך שגם אם הייתי עושה את עבודתי בזריזות הטובה ביותר, לא הייתי מגיע לתוצאות אלא לאחר המינוי".

מבקר המדינה, יוסף שפירא (צילום: חדשות 2)
"עניין אישי ומידתי". המבקר, ארכיון | צילום: חדשות 2

לפיד: "רב אמיתי לא יושב עם ניצבים וטייקונים"

גם שר האוצר יאיר לפיד התייחס היום לפרשה שמטלטלת את המשטרה, והביע את סלידתו מהתופעה של קשר בין רבנים, אנשי משטרה וטייקונים. "רב אמיתי לא יושב עם ניצבים וטייקונים. ונותן להם עצות לעניינים שלא קשורים לא ליהדות ולא ההלכה - הערבובים האלה אינם טובים", קרא לפיד.

השר הדגיש כי מדובר בערבוב שמכתים לא רק את המשטרה, אלא גם את הרבנות. יחד עם זאת ציין כי הוא אינו בקיא בפרטיה של הפרשה. "הפרשה עצמה של הרב פינטו, אני לא באמת מכיר את פרטיה כי סוף סוף מצאתי איזה נושא בישראל שאני לא אשם בו", התבדח שר האוצר באירוע "שישי כלכלי", "אז אני שמח לא לדעת מה קורה אבל אני מניח שבראשון אני אראה את אהרנוביץ' בישיבת הממשלה".

במרכז הפרשה שנחשפה השבוע ניצב הרב יאשיהו פינטו. הרב, רב ההשפעה מאשדוד, נחשד באי סדרים כספיים ובניסיון לשחד תת ניצב כדי שזה יסייע לו במידע מחקירה. לטענתו, העניק טובות הנאה למפקד להב 443 ניצב מנשה ארביב. לפי הטענות, הוא קיבל מהרב פינטו טובות הנאה כששימש נציג המשטרה בארצות הברית.