63.55% הצבעה;
ראש הממשלה לשעבר אולמרט. ביהמ"ש דחה בקשת | צילום: רויטרס

בית המשפט נגד אהוד אולמרט: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ביקש באמצעות פרקליטיו לדחות את עדותו בפרשת "ראשונטורס" שהייתה אמורה להתקיים מחר, מטעמים רפואיים - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. 

פרקליטו של אולמרט, אלי זהר, הגיש בקשה מבית המשפט לדחות את מתן העדות של ראש הממשלה לשעבר, זאת בשל בעיה רפואית באחת מעיניו. בית המשפט המחוזי בירושלים, מסיבות שעדיין אינן ברורות, החליט לדחות את הבקשה וחייב את אולמרט להגיע ולמסור את עדותו כפי שתוכנן מלכתחילה.

ב-2007 עבר אולמרט, כשהיה ראש ממשלה, ניתוח להרמת עפעפיים בעקבות בעיה רפואית ממנה סבל.

פרשת המימון הכפול של ראשונטורס: לא ידעתי

במסגרת עדותו של אולמרט הוא עתיד למסור את גירסתו המלאה באשר למימון הכפול לנסיעותיו בראשונטורס. הטענה העיקרית של אולמרט בנוגע לפרשה היא שהוא לא היה מודע לאופן גביית התשלומים עבור נסיעתיו, ובוודאי שלא נתן הנחיה כלשהי לגבות מימון עודף ומקביל מארגונים שונים, כדי להישאר ביתרת עודף בתום הנסיעה.

"רייצ'ל עסקה בנושאים האלה", אמר אולמרט לחוקריו בהתייחס למתאמת הנסיעות בלשכתו, רייצ'ל ריסבי-רז. היא עצמה אמרה בעדותה כי אולמרט נתן לה הנחיות מפורשות בנושא התשלומים. אולמרט ניסה להסביר את הכספים העודפים, לאור הראיות שהכספים הללו נגבו על-ידי מזכירותיו מהארגונים בהוראה ישירה שלו או באישורו.

"הסכום הנוסף", אמר, "הרי הוא לא שולם לי באופן אישי, הוא שולם למשרד הנסיעות. אולי הוא כיסה הוצאות של נסיעות נוספות שהיו בעניינים ציבוריים". אפשרות נוספת שהעלה אולמרט היא שהסכומים העודפים שימשו לכיסוי הוצאות נוספות של הנסיעות, מלבד הטיסות. אלא שהחוקרים אומרים לו כי הכספים נגבו על-ידי משרד הנסיעות "ראשונטורס", שהיה אחראי רק להזמנת הטיסות. לאולמרט אין תשובה לכך.
"אני מניח", אמר אולמרט בחקירתו, "שהיו הוצאות נוספות, שהיו קשורות בנסיעה הזאת, שלא כוסו על-ידי הבונדס, והן היו אמורות להיות מכוסות על-ידי יד ושם. אני לא זוכר את הפרטים הספציפיים של הנסיעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק