יום ד' של שר החוץ לשעבר התחיל בבית משפט השלום ולאחר הזיכוי עבר לתפילת הודיה בכותל לקראת שובו לתפקידו כשר החוץ. צוות חדשות 2 פגש את המקורבים לו ביותר שלא ידעו את נפשם משמחה, ואת דמויות המפתח בהליך שקיוו להרשעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רחוב הכניסה לבית משפט השלום בירושלים הפך ביום ד' השבוע לאולפן טלוויזיה אחד גדול. הצלמים חיכו לתמונה המושלמת של ההכרעה בתיק ליברמן. "גם לי יש פה משפט היום", סיפר אזרח שנקלע בטעות להמולה. "אולי חלק מהצלמים גם פה בשבילי".

בשעה שלוש דקות לתשע הוא הגיע, ונכנס לאולם. הנהג שלו החנה את הרכב עליו עדיין הופיע סטיקר של הכישלון הפוליטי האחרון - הניסיון להריץ את משה ליאון לראשות העיר ירושלים. הוא הצית סיגריה ושמר על עמימות. עד הרגע האחרון עסקו מחוץ לאולם בשאלה מה יהיה. התשובה היתה קצרה ומוחצת - זיכוי פה אחד. "17 שנה הסתיימו, לא אעסוק עוד בסוגיה זו. הפרק הזה מאחורי", אמר ליברמן המאושר לעיתונאים.

לא רחוק משם ישב במשרדו משה מזרחי. היום חבר כנסת מטעם העבודה, לשעבר ראש אגף חקירות שחקר את ליברמן במשטרה ונחשב לאויבו המר. "לא ידע, לא הבין את חומרת המעשים. אולי באמת צריך להרים דגל לבן ולומר שאנחנו כמו מולדובה. בכל מדינה נורמלית הוא היה מודר מהחיים הציבוריים".

ליברמן בכותל (צילום: חדשות 2)
ליברמן בכותל | צילום: חדשות 2

משה ליאון: "תמיד חשבתי שהוא זכאי" 

"זה נגמר כמו לידה, יש בריאה חדשה", אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', במצב רוח אחר לגמרי מזה של מזרחי. "השאלה היא האם דני אילון היה מעיד כך אם היה נשאר במשרד החוץ. בסוף הכול אישי".

ברחבת הכותל התכנסו כמה מחבריו ביניהם משה ליאון שחזר לכותרות אחרי שעוכב במכס. "חשבתי תמיד שהוא זכאי ואני שמח שזו ההחלטה. הניצחון הזה שווה את הכול", אמר ליאון.

לא רחוק משם, בקמפוס האוניברסיטה העברית, פגשנו את אביה אלף, שהייתה הפרקליטה המלווה של תיק חברות הקש. התיק הגדול והכבד שלא הגיע לבית המשפט בניגוד מוחלט לדעתה. "קצת התפלאתי", היא אמרה. "כשהודיעו זיכוי פה אחד הרמתי גבה. זה רק מחזיר אותי לתחילת הדברים, זה לא הסיפור המלא. אי הבאת התיק הגדול לבחינה בבית המשפט זו החמצה פראית".

לדבריה, "אולי זה לא סוף הסיפור, בכל הסיפורים בסוף כתוב תם ולא נשלם". השר אהרונוביץ' מסכים: "בבוא היום, הוא יתמודד גם על ראשות הממשלה".