תגיע בלבוש רגיל, שולה זקן (צילום: מוטי קמחי)
בדרך לכלא, זקן | צילום: מוטי קמחי

שולה זקן, מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, תתייצב מחר (ג') בשעה 12:00 בכלא נווה תרצה, שם תרצה 11 חודשי מאסר בפועל. זקן הורשעה במסגרת הסכם טיעון שנחתם עמה והייתה אמורה להיכנס לכלא במהלך חודש ספטמבר, אך לבקשת פרקליטה עו"ד עופר ברטל המועד, הוקדם על מנת שתוכל לבלות את ליל הסדר בחיק משפחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זקן סיפקה לפרקליטות ולמשטרה קלטות המתעדות שיחות בינה לבין אולמרט, שיש בהן כדי להצביע על לכאורה פעולות שיבוש והדחה בעדות. השופט דוד רוזן, שגזר שבועות ספורים קודם לכן את דינו של ראש הממשלה לשעבר, נאלץ לאשר את ההסדר של זקן, אך הבהיר כי הוא נאלץ לעשות זאת בלב כבד.

השופט רוזן הדגיש כי הוא מאשר את ההסדר רק בשל פסיקת בית המשפט העליון המנחה שלא לקבל הסדרי טיעון רק במקרים קיצוניים. "זקן הורשעה בעבירות קשות ובזויות", טען. "היא נטלה שוחד במאות אלפי שקלים, פעלה בבוגדות. אולמרט נעזר בזקן לביצוע פשעיו. הם שחו יחד בביצת הדומן של קבלת השוחד. היא פעלה מתוך חמדנות. לולא הסדר הטיעון הייתי גוזר עליה עונש חמור, לפחות חמש שנות מאסר".

אולמרט הבא בתור? ארכיון (צילום: דרור עינב)
אולמרט הבא בתור? ארכיון | צילום: דרור עינב

על מנת להביא להסכמת השופט רוזן, נציגי התביעה הציגו תמלילים של יותר מ-8 שעות מוקלטות שבהן תיעדה זקן את אולמרט במכשיר הסלולר שלה. "יש חשד לתיק חדש כנגד אולמרט ועצם התיק החדש מחזק את תיק הולילנד", אמר רוזן לאחר שקרא את התמלילים, אך לא חסך ביקורת. "היה לי 100% כשהרשעתי אז, עכשיו יש לי 130%, מה זה משנה?". בצל הביקורת הזו, תיכנס מחר זקן לכלא לרצות את מאסרה.