בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום שמונה שנות מאסר על הנער בן ה-16 שהורשע בהריגתו של הנער פיליפ גלר ז"ל. בנוסף נגזרו על הנאשם שנתיים מאסר על תנאי, וכמו כן הוא חויב בתשלום של 40,000 שקלים למשפחת המנוח. בן ה-16 הורשע בהריגה בחודש ינואר במסגרת הסדר טיעון. הנער הודה כי דקר את חברו למוות במהלך ויכוח שפרץ ביניהם, ואז נמלט מהמקום.

עם מתן גזר הדין, זעמה אמו של פיליפ ז"ל, מרינה. "איך אפשר להיות מסופקים מעונש מצחיק כזה?", אמרה בכעס בשיחה עם ערוץ החדשות. "כמו שאין ערכים לנער שלוקח סכין ודוקר חבר שלו, כנראה שגם אין ערכים לשופט. הנער שדקר את פיליפ הוא רוצח, לא פחות".

"המשטרה הגישה המלצה לפרקליטות להגיש כתב אישום בגין רצח, והפרקליטות שינתה את זה להריגה", אמרה מרינה, "חששנו שהעונש יהיה בדיחה, פחדנו מזה - וזה קרה. זה לא נכנס לי לראש איך חבר יכול להרוג ילד בערב אחד", סיכמה.

על פי כתב האישום, בליל הרצח ביוני 2011 אירח הנער הדוקר בביתו בבאר שבע מספר חברים, בהם פיליפ. בשלב מסוים הלכה הקבוצה לפארק סמוך, אז פרץ ויכוח בין השניים במהלכו הם קיללו והכו אחד את השני באגרופים, עד שחבריהם נאלצו להפריד ביניהם.

הדוקר חזר לביתו, אך כעבור זמן מה הגיע לשם גלר בליווי חבריו, וקרא לו שייצא מביתו. כשהבחין בו הנער הדוקר, הוא לקח סכין מהמטבח באורך 20 סנטימטר, הצמיד לצווארו של גלר ואיים שידקור אותו אם לא ייצא מביתו. גלר ז"ל אמר לו ש"אם הוא גבר" שיניח את הסכין והם "יילכו מכות בלי כלום". הוא אף הניח את האבן על אדן החלון והראה לדוקר שידיו ריקות.

משפחתו של גלר הסכימה להסדר הטיעון

גלר הסתובב, יצא אל החצר ואז הטיח בפניו של הנער אבן וגרם לפציעה באזור הפנים. הנער, שאחז באותו הזמן בסכין, דקר בתגובה את גלר ז"ל בעוצמה רבה עד שהסכין נשבר והקת נשארה בידו. לאחר מכן הורה הדוקר לחבריו לעזוב את המקום, יצא מן הבית, נעל את הדלת ונמלט.

גלר ז
פיליפ גלר ז"ל. ארכיון | צילום: חדשות 2

גלר פונה לבית החולים על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום, אך מת מפצעיו כעבור זמן מה בבית החולים סורוקה.

חבריו של פיליפ: "הבילוי הכי טוב שלנו זה להשתכר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק